Juunioride MM-tiitel Eestisse

Rein Luik
01.10.2022
Stabiilne hooaeg ja otsustaval Akropolise rallil saavutatud esikoht tõid Robert Virvesele esimese eestlasena juunioride MM-tiitli. | M-Sport

Akropolise rallil Hyundai sõitjate poolt saavutatud ajaloolise kolmikvõidu kõrval oli eestlastele palju märkimisväärsemaks tulemuseks Robert Virvese võidetud juunioride MM-tiitel.

Junior WRC arvestuses sõideti tänavu kokku viis etappi ja Kreeka MM-etapp oli juunioride jaoks viimane. Akropolise ralli eel oli punktiseis äärmiselt intrigeeriv, sest tipus olid kaks sõitjat, soomlane Sami Pajari ja inglane Jon Armstrong võrdselt 85 punktiga ning kolmandal kohal, liidritest vaid punkti jagu maas, meie Robert Virves. Võimalusi omas veel ka teine soomlane Lauri Joona, kellel punkte 76. Veelgi põnevamaks muutis olukorra asjaolu, et viimasel etapil jagati topeltpunkte ja hooaja kõige kehvem tulemus kuulus mahaarvamisele.

Robert Virvesel oli eelmistelt etappidelt kirjas kaks teist kohta, korra oli eestlane tõusnud poodiumile kolmandana ja korra finišeerinud kuuendana. Favoriidiks peeti eelmisel aastal MM-tiitli võitnud Sami Pajarit, kes oli tänavu juba võitnud kaks etappi, aga ühe korra katkestanud.

Hooaja keskel kaardilugejat vahetanud (esimesed kolm etappi luges kaarti Aleks Lesk ja kahel viimasel etapil rootslanna Julia Thulin) Virves haaras karmidel Kreeka teedel liidrikoha juba võistluse avapäeval, kui rehvipurunemiste tõttu katkestas Pajari ja katkine vedrustus jättis tee äärde Joona. Ka Armstrong kaotas aega rehvipurunemise tõttu ja nii läks Virves teisele päevale vastu ligi kaheminutilise eduga Armstrongi ees. See võimaldas eestlasel keerulistes teeoludes ettevaatlikumalt sõita ja lihtsamatel lõikudel pingutada ning hoida viimasele võistluspäevale startides ligi minutilist edumaad.

Pühapäeval veereski Robert Virves üle finišijoone kindla võitjana ja kindlustas Junior WRC arvestuses MM-tiitli. Kokku kolmel korral, 2006. ja 2007. aastal Urmo Aaval ning 2011. aastal Egon Kauril, olid tiitlid eestlaste jaoks ülinapilt käest libisenud, aga nüüd lõpuks kirjutas eestlane enda nime JWRC võitjate nimekirja, kus varasemalt ees sellised kuulsused nagu Sebastien Loeb, Dani Sordo, Sebastien Ogier, Craig Breen ja Elfyn Evans.

„Ma olen väga, väga õnnelik,“ ütles Robert Virves võistluse järel. „Ma ei mõelnud üldse sellele, et olen esimene eestlasest JWRC tiitlivõitja. Minu eesmärk on tulla maailmameistriks tippklassis ja see tiitel oli väike osa sellest.“

Akropolise ralli üldarvestuses said aga tähelepanuväärse tulemusega hakkama Hyundai sõitjad, kes ühest küljest tänu heale kiirusele, aga teisalt ka Toyota ja Fordi ebaõnnele, noppisid kolmikvõidu järjestuses Thierry Neuville, Ott Tänak, Dani Sordo. Punktitabelis vähenes Akropolise rallil vaid punktikatselt neli punkti teeninud Kalle Rovanperä ja MM-sarjas teisel kohal jätkava Ott Tänaku vahe enne kolme viimast etappi 53 punktile.

Sarnased artiklid