Ian Callum asus noorendama Aston Martin Vanquishi

02.09.2019
Aston Martin Vanquish by Callum. | Callum

Endine Jaguar Land Roveri peadisainer Ian Callum valis oma isikliku firma Callum esimeseks projektiks kupee Aston Martin Vanquish, mille disaini ja tehnilist lahendust ta nüüd oma maitse ja eelistuste kohaselt täiendab.

Seejuures on Aston Martin Vanquishi algne disain just Callumi enda kätetöö.

Uuenenud sõiduk kannab nime Vanquish 25 ja tegu on sarja R-Reforged kuuluva masinaga, mille loomisele on Aston Martini täielik toetus.

Kliendid võivad ümberehitusteks pakkuda välja kas enda auto või siis otsib R-Reforged sobiva sõiduki neile ise. Iga selline värskendatud Aston maksab koos doonorautoga minimaalselt 550 000 naela (605 000 eurot).

Esimesed autod antakse klientidele üle juba käesoleval aastal, kõik 25 autot peaks endale olema kodu leidnud aga järgmise aasta lõpuks.

Iga eriline Aston võetakse lahti palja kereni ning sellele kallal tehakse tosinas kohas erinevaid täiendusi.

Lisaks kasutatakse auto erinevatel detailidel mustrit, mille nimeks on abstract tartan. See viitab Callumi šoti päritolule.

Hetkel eksisteerib kaks prototüüpi neist üks on kere ja interjööri lahenduste testimiseks, teine aga uue vedrustuse häälestamise tarbeks. Viimase puhul on plaanis suuremad rehvid ja veljed, jäigemad vedrud ja amordid ning muudatused vedrustuse puksides ja stabilisaatorivarrastes.

Ka on kupeele ette nähtud suuremad keraamilised pidurikettad ning 20-tollised veljed.

Iga Astoni jõuallikas saab aga uued nukkvõllid, uue jõuallika tarkvara ning vabavama väljalaskesüsteemi, mis viib mootori võimsuse 500 ja 600 hobujõu vahele. Käigukaste on valikus kaks: kuuekäiguline moodne automaatkäigukast või originaali robotiseeritud manuaalkast.

Välistest muudatustest väärivad märkimist uus radiaatorivõre, esimene kaitseraud, valgusdioodidel esituled, väiksemad küljepeeglid ning uued karbikaitsed. Auto tagaosas väärivad märkimist uus tagumine kaitseraud, uus väljalaskesüsteem ning valgusdioodidel tagatuled.

Põnevaid lahendusi on veel teisigi: näiteks külgedel šoti mustrit kandvad rehvid või siis  uue näo saanud interjöör, mille materjalid on luksuslikumad ja kallimad kui originaalil. Ka on täiesti loobutud kasututest tagaistmetest. Armatuurlaua keskosas on aga eemaldatav Bremonti kell.

Baasmudeliks olevat Aston Martin Vanquishi toodeti aastatel 2001 kuni 2007.

Aston Martin Vanquish 25 By CALLUM: A Legend Returns | Carfection

NEW Aston Martin Vanquish 25 By Callum - First Look!

Sarnased artiklid