Hetkel kõige populaarsemad tasulised brausermängud

26.02.2019

Interneti aktiivsemad kasutajad on kõik tõenäoliselt brausermängudega mingil määral kokku puutunud. Paljud on aktiivsed mängijad ja eelistavad vaba aja veetmisena brausermänge nutitelefoni mängude asemel. Peamiselt ekraanisuuruse ja paremate mängude tõttu. Sageli on veebilehitseja mängudel pandud suurt rõhku seikluslikkusele ja emotsionaalse sideme loomisele, mida teinekord telefonile mõeldud mängude puhul on raske kogeda. Lisaks, leidub veel see mugavuse element, et midagi ei tule alla laadida ja võib koheselt mängima asuda.

Ei tasu arvata, et brausermängud oleks liialt lihtsad ja labased, sest koos digiajastu tormilise arenguga on mängutööstus ka jõudsalt hoogu kogunud. Allpool on välja toodud kõige populaarsemad veebilehitseja mängude žanrid, koos kirjeldustega.

Ajaviitemängud

Ajaviitemängudega tuleb esimesena kindlast meelde Solitaire. Kaardimäng (mis on tänapäeval juba enamus arvutites olemas), kus tuli mastide järgi õiges järjekorras kõik kaardid kokku koguda ning seda võimalikult väheste käikudega. Selliseid mänge võib pidada lausa klassikaks, sest isegi vanaemad on nende kaartide ladumises osavad.

Kaasaegsemad näited on piljard (kas arvuti või teiste mängijate vastu), bowling ja eestlaste vaieldamatu lemmik: Candy Crush Saga. Jah, selle mägu brauserversioon on samuti meeletult populaarne. Tõenäoliselt seetõttu, et saab kontors tööl olles ka leveleid teenida. Nende mängude puhul saab reeglina raha eest eeliseid osta, et oma tulemusi võimendada või mängu kulgu kiirendada. Raha on võimalik kontole kiirelt laadida, kasutades vaid vastavat panga numbrit. See võimaldab arendajatel mängu jätkuvalt arendada ja tasuta mängimise võimalust säilitada.

Ajaviitemängude suureks eeliseks on vähese energia panustamine ja kiire rahustava oleku saavutamine. Kuna mäng ei nõua palju mõtlemist (enamasti), saab paralleele tõmmata näiteks teleka vaatamisega. Mõlemad nõuavad samapalju energiat ja on ühtlasi ka eestlaste lemmiktegevused.

Õnnemängud

Ei saaks koostada populaarseimate brausermängude nimekirja ilma õnnemängudeta. Inimesed on läbi aja hea õnne peale lootnud ja seda pühitsenud. Tänapäeval pole teisiti. Vaieldamatult motiveerib adrenaliin mängudega kätt proovima. Tegemist on hasartmängudega ja finantsmuresid need tõenäoliselt ei lahenda.

Olgu eelistatud õnnemänguks kaardimängud või Eesti ninja casino, pakuvad need meelelahutust ja adrenaliini igal juhul. Õnnemängud on inimestele hobi eest.

Sarnaselt teiste mängudega on ka õnnemängud vahepeal uuenduskuuri saanud, muutes nad atraktiivsemaks, interaktiivsemaks ja ahvatlevamateks. Samuti on püütud inimeste fantaasiatele panustada, luues erinevate stiilidega kujundusi. Mängimiseks raha laadimine on tehtud võimalikult mugavaks, kus kliendil on tarvis vaid vastavat panga numbrit kasutada.

Rollimängud          

Teiste inimestega koos mängimise ja saavutuste võrdlemise juures on midagi võluvat, sest see on üks kõige lojaalsema mängijaskonnaga žanr. Rollimängudes on kõik tegelased kindlas maailmas (nt. keskaeg, fantaasiamaailm, 1000 aastat tulevikus jne.) ning iga mängija saab oma tegelase vastavalt isiklikule eelistusele kujundada. Alates rassist ja välimusest, kuni isiksuseni välja. Sageli leidub ühes maailmas erinevaid rühmitusi kes kõik võistlevad omavahel ühe eesmärgi nimel. Mängijad siis valivad, vastavalt eelistusele, oma rühmituse ja kõik koos pürgivad eesmärgi poole.

Sarnaselt ajaviitemängudega, saab tasuta rollimängudes sageli raha eest eeliseid, haruldast varustust ja haruldasi välimust muutvaid esemeid osta. Seda selleks, et edetabelites kõrgematele positsioonidele saada ja mängukaaslastele muljet avaldada. Vastavaid esemeid ostetakse mängusisese valuutaga ning vastav valuuta saadakse pangamaksega.

Rollimängud sobivad kõige paremini inimestele kes eelistavad pigem anonüümset rahvusvahelist suhtlust, võistluslikku mängimist, väljakutseid ja kellel on piisavalt aega, et mängus areneda, sest rollimängud (ingl.k. RPG) kestavad kaua. Kuna mäng on brauseri poolt vahendatud, siis ei tule midagi alla laadida ja mängu saab jätkata igal hetkel poolelijäänud kohast.

Strateegiamängud

Kui võistluslikkus on veres, siis strateegiamängud on tõenäoliselt kõige sobivam variant, sest need on sageli reaalajas, s.t. et mängijad langetavad otsuseid ja teevad käike jooksvalt, ilma pausideta ning tegutsemise kiirus sõltub puhtalt inimese enda mõtlemise kiirusest. Sedasorti mängude valik on igati mitmekülgne: malest kuni linnade majandamiseni. Tähendab, et iga võistlushimuline mängija leiab vähimagi vaevata endale meelepärase mängu.

Online strateegiamängude puhul on veebilehitsejad peamised platvormid mängimiseks, sest internett võimaldab igaühega reaalajas ühenduses olla, ilma milleta ei saaks mängida. Reaalajas mängimine toob välja mängijate osavuse, sest kõigil on otsuste langetamiseks võrdselt palju (või vähe) aega. Tuleb osata ennustada oma vastase järgmisi käike ja ise sellest lähtuvalt oma otsuseid langetada.

Strateegilisi mänge leidub nii tasulisi kui ka tasuta mänge. Tasuta mängude puhul on rakendatud teiste mängudega sarnane mudel, kus pangaülekande abil tellitud mängurahaga saab osta eeliseid (nt. kiirendused ja ressursid). Sellised mängud sobivad kõige paremini eriti võistlushimulistele mängijatele, kes soovivad mängimise ajal midagi arendada ja selle kulgu reaalajas jälgida.

Simulatsioonid

Simulatsiooni mängude all on peetud silmas näiteks sõitmise simulaatoreid (ralli, rekkajuht, lennuki lendamine jne.), kui ka spordimeeskonna komplekteerimist. Viimane on just spordimaailmas viimasel ajal populaarseks saanud, sest inimesed tunnevad, et paneksid ise kõige parema jalgpalli, korvpalli või NFL meeskonna kokku. Seejärel võisteldakse oma fantaasiameeskonnaga. Võidakse ka online bettimisega erinevate meeskondade võitude-kaotuste peale panustada.

Simulatsioonide mängud sobivad kõige paremini inimestele kes tahavad oma käega uusi asju järele proovida, mis tavaelus sageli liiga kättesaamatuks osutuvad. Nagu NBA liikmetest meeskonna kokkupanek või kosmoseraketiga maandumine.

Need olid praeguse aja kõige populaarsemad online brausermängud. Loomulikult leidub hulgaliselt rohkem žanreid mille vahel valida. Kui teinekord tundub, et Google Play ja App Store valikus pole sobivat mängu, siis võib anda võimaluse brausermängudele ja sellest valikust mõni meelepärasem välja valida. Kui tasulised mängud ei paku põnevust, siis kõikidel väljatoodud mängutüüpidel on ka tasuta versioonid saadaval.

Sarnased artiklid