Eriolukorra ajal vesteldakse rohkem kui kolmandiku võrra kauem

15.04.2020
Foto: Newspress

Elisa kõnesidestatistikast selgus, et eriolukorra esimese kuu jooksul rääkisid inimesed üksteisega keskmiselt 37% kauem.

Riiklik soovitus püsida rohkem kodus ja kehtiv eriolukord riigis on toonud kaasa telefonikõnede pikema kestvuse. Elisa kõnestatistikast selgub, et kõnede pikkus oli kasvanud alates eriolukorra algusest 37% ja keskmine kõne kestis natuke üle nelja minuti. Kõnede arvus toimus hüppeline kasv eriolukorra väljakuulutamisel, kuid pärast seda normaliseerus kõnede arv võrgus.

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnas, et kõneaja kasv on märgatav igapäevaselt. „Kõige enam kõneletakse tööpäeviti ja väike langus saabub koos nädalavahetusega. Sellegi poolest on täna kõnede kestvus oluliselt suurem kriisi eelse ajaga võrreldes, kui keskmise kõne pikkus oli napilt kolm minutit.“

„Rõõm on näha, et ajal kus vähendatakse füüsilist inimkontakti, vesteldakse pereliikmete ja lähedastega varasemast oluliselt rohkem. Pidagem meeles endale armsaid inimesi ning hoidke kokku, hoides lahku,“ lisas Polli. Kõnevõrkude ülekoormuse ohtu Elisa võrgus ei ole.

Sarnased artiklid