Enduro GP Estonia avapäeval oli kiireim Josep Garcia

18.07.2021
Josep Garcia (KTM) | Helen Urbanik

Eile Kuressaares alanud FIM Borilli enduro maailmameistrivõistluste kolmanda etapi avapäeva võitis hispaanlane Josep Garcia (KTM). 

“Mul on oma esimese EnduroGP etapivõidu üle väga hea meel, sest olin seda ammu oodanud,” ütles õnnelik Garcia. “Kukkusin täna küll kolm korda, kuid ei midagi hullu. Homme püüan täna saavutatut korrata.” Saaremaa liivarajad tunduvad tänase etapi eel E2 klassis kolmandal kohal olnud 24-aastasele sõitjale hästi sobivat. Ta ütles, et päeva lõpuks läksid kõik katsed väga auku, nii et homme saab nende läbimine raske olema.

Üldarvestuses oli täna teine hetke maailmameistrivõistluste üldliider Brad Freeman (Beta, Inglismaa), kaotades Garciale 8,5 sekundit. Andrea Verona (Gas Gas, Itaalia) oli kolmas. 

Eestlastest oli ka täna kiireim Priit Biene (Yamaha, Johansson MPE), kes säilitas liidrikoha klassis Open 4T. Ta ütles, et päev läks üldjoontes hästi, ainult viimasel endurokatsel haarasid kogu keha külmavärinad ja ta tõmbas tempo maha, sest oli kindel oma klassi võidus. 

Eestlastest oli Ragnar Valdstein Open 4T klassis neljas ja Priit Raid (mõlemad Husqvarna, Kaubaalus RM Enduro Team) viies, Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK) sai Open 2T klassis teise koha, Riho Keerme (KTM, Jõhvi MK) oli kuues ja Kalev Kriis (Gas Gas, Gas Gas Motospordiklubi) kaheksas.

106 maailma kiiremat endurosõitjat 20 riigist selgitavad omavahel parimad üheksas masinaklassis. 

Saaremaa rada on väga erinev sellest, millega Lõuna-Euroopa sõitjad on harjunud sealsetes mägedes. See on liivane, katsetel leidub palju puujuurikaid jms takistusi, mis nõuavad sõitjatelt häid tehnilisi oskusi. Oma rolli mängib kindlasti ka kuumus, mis sõitjad reedest pühapäevani kestval jõukatsumisel korralikult ära väsitab.

Pühapäeval on esimese võistlusratta start kell 8 hommikul. Rajal on üks ekstreemkatse (Oriküla rallikrossirajal), üks endurokatse (Vana-Sauvere teel) ja üks krossikatse (Kaarma krossirajal). 

GP klassid sõidavad kolm ja pool ringi, Open klassid kolm ringi, Eesti meistrivõistluste klassid kaks ringi. Päeva lõpus läbitakse uuesti Super Test Kuressaares. Autasustamine toimub ka pühapäeva õhtul pärast võistluspäeva lõppu Paddockis Raiekivi säärel.

Kohapeal on võistlus pealtvaatajatele tasuta.

Enduro GP Estonialt tehakse ka otseülekandeid kõigil kolmel võistluspäeval, 16.-18. juulil veebilehel enduro.television.ee. Kõik ülekanded on tasulised, piletitulu läheb enduro MM-etapi korraldamise kulude katteks.

Pühapäevased stardiajad ja live tulemused: https://www.endurogp.com/2021-gp-of-estonia/

Kogu info võistluse kohta on leitav veebilehelt www.endurogpestonia.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid