Nõmmel sõidetakse esimest korda Eestis e-bike endurot

03.09.2021
polini

9. septembril peetakse Tallinnas Nõmmel Ilmarise metsas Eesti esimene e-bike endurovõistlus, mis on kaheetapilise Fantic Cup avaetapiks.

Tänavu loodi Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioonis uus alakomisjon, mis hakkas tegelema e-spordi arendamisega ning esimeseks pääsukeseks on järgmisel nädalal toimuv e-bike-enduro, mis on uueks formaadiks jalgrattaspordis. Oma loomult on tegemist motospordi endurost ja laiemalt autorallist tuntud formaadiga, kus võisteldakse eraldistardis kiiruskatsetel aja peale, mida ühendavad ülesõidud, kus aega ei võeta. Olenevalt võistluse toimumise ajast ja kohast läbitakse kiiruskatseid üks või mitu korda.

Nõmme võistlus toimub Ilmari parkmetsas ja Sõbra karjääris, mis ei ole moto- ja jalgrattaspordile võõras paik. Nimelt peeti seal 1960tel aastatel Eesti meistrivõistluseid suvistes ja talvistes motokrossides ning Eesti taasiseseisvumise järel on samas peetud erinevaid jalgrattavõistluseid. Võistlusrada kulgebki suuresti Ilmarise metsas ja Sõbra (Ilmarise skateparki ümbruses) karjääris, kus onsiiani säilinud motokrossiaegsed rajaelemendid nagu hüpped ja kurvid, mis nõuavad sõitjatelt häid tehnilisi oskusi. Kiiruskatseid saab olema kolm ja need on kõik 1-1,5 km pikkused. Kõiki katseid läbitakse vähemalt kaks korda.

E-bike-jalgrataste puhul on tegemist kas tavaliste või fatbike-tüüpi jalgratastega, millel on assisteerivaks jõuülekandeks lisaks pedaalidele ka elektrimootor. Nõmme võistlusel peetakse eraldi arvestust meeste, naiste, juuniorite ja veteranide standard e-rataste klassidele ning lisaks on stardis vabaklass, kus saavad osaleda kõik iseehitajad ja tuunijad.

Nõmme etapp on ühtlasi Fantic E-bike enduro karikavõistluste avaetapiks, mille finaaletapp sõidetakse 30. septembril Karla külas Kose vallas.

Lisaks e-ratastele on võistlusele oodatud ka tavaliste MTB-ratastega võistlejad, kellele peetakse eraldi arvestust.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid