Enduro GP Estonia MM-etapp toimub 16.-18. juulil 2021. aastal Saaremaal

01.10.2020
Raido Kull

Covid-19 pandeemia tõttu tänavu ära jäänud Enduro GP Estonia MM-etapp Saaremaal toimub 16.-18. juulil 2021. aastal.

Täna avaldas Rahvusvaheline Mootorrattaspordi Föderatsioon FIM 2021. aasta enduro maailmameistrivõistluste eelkalendri, kus Saaremaal toimuv Enduro GP Estonia on järjekorras kolmas osavõistlus.

Esmakordselt Saaremaal toimuma pidanud enduro maailmameistrivõistluste etapi asemel korraldati tänavu Eesti suurimal saarel Eesti meistrivõistluste etapp. Saja osalejaga võistlus oli tõeliselt rahvusvaheline, kuna üle 40 osaleja tuli kohale Soomest ja Lätist. Teiste seas võistles ka enduro maailmameister, soomlane Eero Remes, kes tuli ka võistluse üldvõitjaks.

Hinnanguliselt tõi sündmus Saaremaale tänavuse suurima ühe üritusega seotud väliskülastajate hulga ning nii kohalikud ettevõtjad kui omavalitsus suhtusid võistlusesse äärmiselt toetavalt ja jäid sellega väga rahule.

“Sel suvel korraldas Redmoto klubi niiöelda testvõistluse. Osalejad ja pealtvaatajad jäid väga rahule. Meie aga saime palju kasulikke kogemusi, mida järgmisel aastal Enduro GP Estonia Saaremaa MM-etappi korraldades ära kasutada,” ütles Enduro GP Estonia peakorraldaja Veiko Biene.

Enduro GP Estonia korraldajaks on klubi Redmoto, võistlust toetavad EAS, Kultuuriministeerium ja paljud Eesti ettevõtted.

Sarnased artiklid