Kümnekordne motokrossi maailmameister tuleb homme Eesti noori õpetama

04.10.2019
Kümnekordne motokrossi maailmameister Stefan Everts. | Rauno Kais

Pühapäeval sõidetakse Holstre-Nõmme rajal kestussõiduvõistlus "Mulgi 100", kuid homme käib samal rajal usin toimetamine, mille hulgas toimub ka avatud treening, kuhu võistluse korraldajad kutsusid õpetussõnu jagama kümnekordse maailmameistri belglase Stefan Evertsi.

Homme on Holstre-Nõmme krossirajal perepäev, mille raames toimub suur motolaat, kus kõik saavad oma kasutatud varustust ja tsikleid müüa. Lastele on avatud puhvet ja batuut ning väikestel on ka võimalus oma esimene sõit mootorrattaga teha. Lisaks on kohal KTM ja Husqvarna oma 2020 aasta tsiklitega, mida saab samuti proovida. Krossirajal toimub aga samal ajal treening, mida viivad läbi lisaks Evertsile ka Tanel ja Aigar Leok.

Pühapäeval sõidetakse aga samal rajal MULGI 100 kestussõit, mille eesmärk on 5 tunni jooksul läbida 100 ringi. Nende läbimiseks võib kasutada 1-3 sõitjat ja nii mitut mootorrattast, kui palju on sõitjaid. Sõita võivad kõik, kellel on soovi, ehk siis nii profid, EHKK, TOP200 kui ka MMM-i sõitjad. Võistluste vältel on lubatud puhata, remontida, süüa jne. Sõita tohib mootorratastega, mille kubatuur on alates 85 cm³ ja edasi. Osaleda võivad ainult kaherattalised.

Hommikupoolikul toimub aga neli sprinti masinaklassidele 50 cm³ ja 65 cm³.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid