Eleport laienes Lätti

31.01.2022

Baltimaades elektriautode avalikku laadimisvõrku ja laadijate tarkvaraplatvormi arendav Eleport avas Riias oma esimesed laadimispunktid Lätis.

Eleporti tegevjuhi Raul Potisepa sõnul tähistavad värskelt avatud avalikud laadimispunktid Lätis olulist sammu ettevõtte ambitsioonide saavutamisel üle Baltikumi. „Meie eesmärk on agressiivselt oma tegevusmahte kasvatada ning selleks plaanime paigaldada kümneid uusi laadijaid lähiajal kõikides Balti riikides. Hiljuti värbamise esimese inimese ka meie Leedu esindusse, millega oleme ainuke kõigis Balti riikides igapäevaselt tegutsev laadimisvõrgustiku arendaja,“ lisas Potisepp.

Hetkel on Baltimaades laadimisvõrgustiku seis võrreldes Lääne-Euroopaga oluliselt kehvemas seisus. Balti riikides on avalike laadijate arv üks Euroopa madalamaid ning paljud olemasolevad laadijad põhinevad ligi kümme aastat vanal ning aeglasemal tehnoloogial. „Samas näitavad kõik trendid ning autotootjate prognoosid, et elektriautosid jõuab meie teedele üha rohkem. Meie eesmärk on rajada Baltikumis tulevikukindla tehnoloogiaga avalik laadimisvõrgustik, mis on suuteline teenindama kasvavat nõudlust,“ selgitas Potisepp. 

Esimeste avalike laadimispunktide avamisel Lätis on Eleporti koostööpartneriks sealseid üks juhtivaid kinnisvaraettevõtteid Realto, kes omab ärilinnakuid ja -keskuseid üle riigi. „Näeme koostöös Realtoga elektriautode laadimisvõrgustiku arendamises suurt potentsiaali ja ühiseid huvisid, et olla valmis kiireks elektriautode arvukuse kasvuks,“ ütles Potisepp.

Tema sõnul on Eleport valmis nii Lätis kui ka Eestis koostöös kaubanduskeskuste ja teiste ärikinnisvara omanikega rajama parklatesse elektriautode laadimisjaamad oma finantseeringuga. Täpne tehnoloogiline lahendus ja avaliku laadimispunkti võimsus otsustatakse koostöös kaubanduskeskuse kinnistu omanikuga.

Hetkel on Riias valmis kasutamiseks kolm Eleporti avalikku laadimisjaama. Riias populaarse Manufaktūra kvartali kõrval on 100 kW kiirlaadimisjaam, millega on võimalik laadida 10 minutiga täiendavalt 100 km sõiduulatust. See jaam suudab laadida korraga kahte elektriautot ja seda saab nõudluse kasvades suurendada kuni 200 kW-ni. Riia kesklinna lähistel asuvate kaubanduskeskuse ja ärihoone vahetus läheduses on Eleport paigaldanud 22kW võimsusega pool-kiirlaadijad. Eleport on Lätis ainuke teenusepakkuja, kelle avalikke laadijaid saab kasutada ilma eelneva registreerimiseta.

Sarnased artiklid