Circle K varustab teenindusjaamad elektriautode kiirlaadijatega

07.10.2019

Uue aasta alguses paigaldab Circle K Eesti AS Eesti esimese kütusemüüjana oma jaamadesse uue põlvkonna IONITY elektriautode kiirlaadijad, millega saab 100 kilomeetri jagu energiat laadida kolme-viie minutiga. Esimesed kiirlaadijad tulevad Circle K Märjamaa ja Häädemeeste teenindusjaamadesse ehk Tallinn-Pärnu-Ikla maantee äärde. 

„Oleme esimene mootorikütuste müügiga tegelev ettevõte Eestis, kes hakkab rajama jaeturule ehk lõpptarbijatele suunatud elektriautode kiirlaadimisvõrgustikku“, kommenteeris Circle K Eesti mootorikütuste müügidirektor Raimo Vahtrik. „Põhjamaade turgudel on selline lahendus juba kasutusel ning sealset elektriautode kasvavat populaarsust jälgides võime loota, et ka Eestis hakkavad elektriautod aina rohkem kanda kinnitama.“

Esimesed IONITY kiirlaadimispunktid tulevad Märjamaa ja Häädemeeste jaamadesse ning on mõeldud eeskätt Tallinna ja Riia vahel sõitvatele elektriautode juhtidele. „IONITY laadimiskiirus võimaldab kuni viie minutiga tagada elektrisõidukile 100 kilomeetri jagu energiavaru, ehk autojuht saab oma teekonda jätkata ilma pikema viivituseta,“ lisas Vahtrik. Laadimiskiirus oleneb elektriauto enda võimsusest ehk energiatarbimisest 100 kilomeetri kohta. Laadimisotsiku tüüp on nendel kiirlaadijatel CCS.

Circle K Eesti paigaldab IONITY kiirlaadijad ettevõttega rahvusvahelise koostöökokkuleppe raames. Mõlema teenindusjaama osas on liitumistaotlused Elektrilevile esitatud ja laadijate paigaldamise täpsem aeg oleneb võrguliitumiste väljaehitamise kiirusest. IONITY laadijates hakkab makselahendusena toimima IONITY enda äpp ja Circle K mobiili äpp, mis on Norras ja Rootsis juba praegu kasutusel.

Esimeses järjekorras paigaldatakse Märjamaa ja Häädemeeste teenindusjaama kaks  350 kW kiirlaadijat ja 2022. aasta paigaldatakse mõlemasse teenindusjaama kuus superkiiret 350 kW laadijat, mida on võimalik kasutada laadimiseks samaaegselt ilma võimsuskaota. Circle K peab läbirääkimisi IONITY kiirlaadijate võrgustikku edasise laiendamise osas.

Sarnased artiklid