Eesti logistikaettevõte avas Läti ja Rootsi vahel kaubaliini

01.06.2022

Aasia ja Skandinaavia vahelisi kaubaveoteenuseid arendav Eesti logistikaettevõte Scandic Stream Group tütarfirma Scandic Line SIA avas täna kaubaliini Läti ja Rootsi suunal.

Kolm korda nädalas mõlemas suunas väljuv Ro-Ro laev hakkab sõitma Riia sadama ning Stockholmi külje all asuva Södertalje sadamate vahel.

Liini hakkab teenindama 1990. aastal valminud 108 meetrit pikk ja 17 meetrit lai kaubalaev MIDAS, millele lisandub plaanide järgi selle aasta lõpuks ka teine laev, et regulaarsed väljumised mõlemas suunas toimuksid tulevikus iga päev.

Laevaliini avanud Scandic Stream Groupi juhatuse esimees Erik Laidvee selgitas, et uus liin on täiendav võimalus kõigile neile ettevõtetele, kes soovivad transportida veoautodel erinevaid kaupu ja toormaterjale Läti ning Rootsi vahel. „Laiemas mõttes on meie eesmärk aga ühendada kaubavood Skandinaavia ja Aasia vahel ning muuta sellesuunaline tarneahel kiiremaks ja soodsamaks,“ lisas Laidvee.

Kaubalaevale on võimalik laadida saatjaga ja saatjata veoautosid ja haagiseid ning kõiki muid sõidukeid, nagu autod, traktorid, ekskavaatorid, liikurkraanad, haagissuvilad ja matkaautod. Samuti mitmesuguseid haagistele laaditud kaupasid nagu vineer ja puitlaastplaadid, saematerjal, konteinerid ning majamoodulid. Täpsem informatsioon laeva väljumiste ning kaubavedude broneeringute tegemise osas on leitav aadressil: www.scandicline.lv

Scandic Stream Groupi võtmetöötajad ja koostööpartnerid omavad pikaajalist kogemust logistikasektoris. Lisaks laevaliini opereerimisele tegeleb ettevõte oma tütarfirmade kaudu konteinerite raudtee- ja meretranspordiga ning tulevikus on plaanis osutada ka stvidoriteenuseid sadamas.

Sarnased artiklid