Dacia mudelid Sandero, Sandero Stepway ja Logan uuenevad

30.09.2020
Dacia

Dacia Sandero, Sandero Stepway ja Logan saavad uuenenud välimuse ning senisest parema varustuse.  Autodel on parendatud sõidumugavust ning lisatud erinevaid funktsioone juba standardvarustusse. Esimeste Dacia mudelitena kasutatakse siin CMF-moodulplatvormi. Uudisena tutvustatakse mudelitel signatuurkujuga LED-esitulesid.

Uue Sandero disain on muutunud rohkem kaldus esiklaasi, 1 cm võrra madalama katuse ja laugema katusejoonega sujuvamaks. Kuigi kliirens on jäänud samaks, tundub auto laiema rööpme ja süvistatult paigutatud rataste tõttu madalam ja rohkem maadligi. Y-kujulised automaatsed LED-esituled, mis on kõigil varustusastmetel, on 37% pikema ja 9% laiema valgusvihuga.

Uus Sandero Stepway on eest äratuntav erilise ribilise ja kumerama kapoti, võre all oleva kroomitud Stepway logo ja udutulede kohal olevate kumerate poritiibade järgi. Maasturile omased kujunduselemendid on näiteks tõstetud 174 mm kliirens, mis Sanderoga võrreldes 41 mm võrra kõrgem, logoga katusereelingud, suured poritiivad ja erilise tekstuuriga tugevdatud uksepõhjad. Katusereelingud on võimalik muuta 80 kg kandejõuga katuseraamiks.

Uue Logani pikkusele on lisandunud 3,6 cm, teljevahe on pikem ning katus on toodud sentimeetri võrra madalamale. Mõned kujundusvõtted on sarnased uue Sanderoga, näiteks Y-kujuliste LED-tuledega valgustuslahendus ja süvistatult monteeritud rattad. Tänu pikemale kerele on tagaistme põlveruum 42 mm võrra suurem.  Jaotussüsteemiga pakiruum on 528liitrise kogumahuga üks suuremaid B-segmendis – lisatud on 18 liitrit ja Sanderoga võrreldes on see umbes 200 liitrit mahukam. Pakiruumi läve on lihtsamaks juurdepääsuks 19 mm madalamale toodud.

Sisekujundust on parendatud kõigil tasandil. Parima juhtimisasendi leidmiseks saab seadistada juhiistme kõrgust, rooli kõrgust ja sügavust.  Uus digitaalse kuvariga õhukonditsioneer, soojendusega esiistmed, pakiruumi kaugjuhtimisega avamine, elektriline seisupidur, tahavaatekaamera, ees ja taga asuvad parkimisandurid ja automaatsed klaasipuhastid on olenevalt turust kõik saadaval standardvarustuses või valikuliselt. Sanderol ja Sandero Stepwayl on saadaval elektriline klaasist katuseluuk.

Lisaks standardvarustuses olevale kiirusepiirajale ja uusimale ESP-süsteemile ning roolirattasse paigutatud püsikiirusehoidiku lülitile (valikuline olenevalt varustusastmest) on kõikidel uutel mudelitel äkkpidurdussüsteem, pimeala kontroll, parkimisabisüsteem ja mäeltstardiabi.  Saadaval on ka Stop&Start funktsioon, mille saab soovi korral käsitsi välja lülitada.

CMF-moodulplatvormile rajatud mudelitel on valikus kolm mootorit. Üheliitrine Sce 65 koos viiekäigulise manuaalkäigukastiga on saadavad vaid Sanderol ja Loganil. TCe 90 turboülelaaduriga mootori puhul saab valida kuuekäigulise manuaalkäigukasti või CVT-automaatkäigukasti vahel. LPG-seadmega on turboülelaaduriga 1liitrine Tce 100 ECO-G mootor koos kuuekäigulise manuaalkäigukastiga. Kahe paagiga on sõiduulatus üle 1300 km.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid