Bac Mono R valmistub uueks kümnendiks
05.07.2019
BAC Mono R. | BAC

Vormelilaadsete autode tootja BAC seab ennast valmis uueks kümnendiks: Goodwoodi kiirusefestivalil näidati uhiuut sportautot BAC Mono R.

Tegu on seni tootmises olnud BAC Mono kiirema, kergema ja tehniliselt täiuslikuma versiooniga. Autol on muudetud vedrustuse seadeid, forsseeritud mootorit ning lihvitud aerodünaamikat.

Vedrustuse osas on uudisteks uued Ohlinsi amortisaatorid, muudetud vedrustuse geomeetria ja Pirelli Trofeo R rehvid. Nende abil peaks Mono R olema veelgi täpsema juhitavusega.

Auto kaal on vähenenud 25 kilo võrra, seda tänu kergematele pidurisadulatele, keraamilistele piduriketastele, titaanist väljalaskesüsteemile ja süsinikkiust põrandapaneelile. Ka on tegu esimese seeriamudeliga maailmas, mille kerepaneelid on valmistatud grafeeniga segatus süsinikkiust.

Rapture jõuallikaks on Fordi vabalthingav neljasilindriline 2,5-liitrine mootor, mis tänu Mountune abile suudab toota 340 hobujõudu. Käigukast on võidusõiduautodele sarnaselt järjestiklülitusega, veavad autol tagarattad.

Nullist 96 kilomeetrini tunnis kiirendab Rapture 2,5 sekundiga, maksimaalkiiruseks lubatakse 273 kilomeetrit tunnis. Kaalu on autol vaid 555 kilo (võimsuse ja kaalu suhe 612 hobujõudu tonni kohta).

Kokku toodetakse selliseid autosid vaid 30 eksemplari ja nad on kõik hoolimata 200 000 naelani küündivast hinnast tänaseks ette ära müüdud.

NEW BAC Mono R: In-Depth First Look, 2019 Goodwood FoS | Carfection

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid