Radical näitas tänavale mõeldud võidusõiduautot
05.07.2019
Radical Rapture. | Radical

Briti autotootja Radical esitles Goodwoodi kiirusefestivali raames uhiuut tänavale mõeldud võidusõiduautot Radical Rapture.

Auto teeb eriliseks kuumalt luukpäralt Ford Focus RS laenatud jõuallikas. Sellele on lisatud uus turbo ja sisselaskesüsteem, muudatused tagavad selle, et Rapturi mootori võimsuseks on 350 hobujõudu ja maksimaalseks pöördemomendiks 434 njuutonmeetrit.

Erinevalt Focus RS-st varustataks veojõuga vaid tagarattaid ning seda läbi kuuekäigulise järjestiklülitusega käigukasti.

Tänu minimaalsele kaalule (vaid 765 kilo) kiirendab Radical sajani kolme sekundiga ning 160 kilomeetrini tunnis vaid 8,4 sekundiga. Auto maksimaalkiiruseks lubatakse 265 kilomeetrit tunnis.

Sarnaselt Radicali ainult ringrajale mõeldud toodangule on Rapture varustatud kerge ja tugeva toruraamiga, samuti FIA standarditele vastavate lisadega turvalisuse osas. Ka on Radicalil täiesti toimiv aerodünaamikapakett ja reguleeritav vedrustus, mida saab seadistada kas ringrajale või siis tänavatel liikumiseks.

Rapture on oodatult kahekohaline, sõitjate jaoks on kaks tugevalt polsterdatud korvistet, milles hoiavad juhti ja kaassõitjat kinni kaks kuuepunkti turvavööd. Mugavusvarustuses on olemas soojendust ning 12-voldine sigaretisüütaja pesa. Näidikuteplokk on vedelkristallekraaniga ning suudab salvestada auto erinevaid parameetreid, auto seadeid on võimalik aga muuta roolil olevate nuppude vahendusel.

Radical Rapture hinnatase tehakse teatavaks pärast Goodwoodi kiirusefestivali, esimesed kliendid peaksid oma autod kätte saama käesoleva aasta augustis.

Radical Rapture Unveiling

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid