4 põnevat videomängumaailma trendi, mis võivad varsti igaühe kodudesse jõuda

04.05.2021
Sisuturundus
Unsplash

2021. aasta suurim tehnikamaailma trend on ilmselgelt seotud internetimaailmaga. Viimane aasta on meile kõigile õpetanud, et veebipõhised lahendused on vahel suisa ainuõiged ning aitavad leevendada ka suuremaid elumuresid.

Mis puudutab aga internetimaailma, siis e-poodide ja vestlusteenuste kõrval on tugevalt kasvanud ka veebipõhised mängud, mis on omakorda toonud inimeste eludesse natuke rõõmu ja meelelahutust isegi ajal, mil maailmas tundus olevat väga sünge olukord.

Online-mängumaailm on justkui piduriteta rong, mis näib koguvat tuure aina rohkem. Videomängude loojad kasvavad tempokalt ja loovad uusi lahendusi; nende kõrval kinnitavad tugevalt kanda ka õnnemängu pakkujad. Sõnad nagu casino bonus, lojaalsusprogrammid ja turniirid on juba muutunud tavapärasteks.

Mängumaailma tegijad ei võlu aga üksnes eripakkumiste või boonustega. Tootjad on viimasel ajal tulnud välja mitmete innovaatiliste lahendustega, mis tõotavad muutuda peatselt meie igapäevaelu osadeks, muutes mängumaailma jäädavalt. Alljärgnevalt toome välja neli taolist trendi, mis raputavad hetkel online-mängude maailma ning kerkivad esile oma tehnoloogiliste edasiminekute poolest.

5G ja mängumaailm

Tänaseks pole 5G enam paljudele võõras. Ka Eestis on 5G-võrkude rajamine saanud palju kõnepinda ning ka mujal maailmas on 5G muutumas tavapäraseks. Aasia arenenud riigid nagu Lõuna-Korea on juba näidanud tehnoloogiatrende, mis kasutavad 5G-võrke. Kuna 5G võib olla kuni 10 korda kiirem, on juba hakatud looma videomänge, mis on nii kõrge lahutusvõimega, et neid ei saakski mängida 5G-st madalamas võrgus.

5G-võrkudega käsikäes käib ka pilvetehnoloogia. Kuna interneti seadmetel on siiski piiratud maht, on mängutootjad juba ammu seisnud silmitsi murekohaga, kuidas luua keerukam mäng, mis ei ummistaks seadme mälu. Just seetõttu on 5G hetkel kuum sõna, mille jaoks on mängutootjad hakanud oma loomingut optimeerima.

Virtuaalreaalsus

Paljudel mängudel on varasemalt jäänud puudu ühest faktorist: realistlikust tundest. Isegi, kui mäng on suurepärase lahutusvõimega ning kauni graafikaga, ei ole miski võrdne sellega, kui sul on võimalik ise mängu „sisse astuda“. Just seda pakub VR-tehnoloogia, mis võimaldab spetsiaalsete prillide vahendusel näha virtuaalseid objekte 3D-formaadis, täpselt nagu need asjad oleksid parasjagu sinu kõrval, sinu kodus!

VR-mängud on juba olemas olnud mitu aastat, ent praeguste trendide kohaselt võib uskuda, et peatselt mängime kõiki oma eelistatud mänge virtuaalreaalsuse formaadis. Elutruu graafika tõttu on VR-mängude kogemus täiesti ebamaine – seda ei taha maha magada ükski mängusõber.

Hetkel takistab VR-mängude levikut VR-peakomplektide kõrge hind, mis on tingitud keerukast tehnoloogiast. Mida rohkem tehnoloogia areneb, seda rohkem hakkavad ka virtuaalreaalsusega mängud levima.

Mängud kolivad mobiili

20 aastat tagasi poleks keegi uskunud, et ühel päeval on kogu meie elu pakitud ühte väikesesse telefoni. Alates igapäevastest rahaasjadest kuni toidu tellimise ja meelelahutuse – telefonid on sama võimekad nagu arvutid ning on praktiliselt iga inimese elus lahutamatud.

Seetõttu on ka arusaadav, et mängutootjad ihaldavad leida oma kohta inimese nutitelefonis. Telefonikasutajad saavad nautida äärmiselt kõrge kvaliteediga mänge, sealhulgas isegi mängumaailma tipp nimesid nagu „League of Legends“. Aina rohkem vanu tuntud mänge on loomas mobiilseid versioone ning selle trendiga liituvad ka uued tegijad, seda nii videomängude kui ka õnnemängude hulgas.

Hetkel on mobiilsete mängude suurim viga endiselt nende mahukus. Tugeva graafikaga mängu (nagu näiteks Runescape) on väga keeruline disainida nii, et see sobituks ka telefonile, hoolimata sellest, kui võimeka telefoniga ka tegemist parasjagu pole. Võib aga uskuda, et 5G-pilvetehnoloogiaga käsikäes võib see mure peatselt lahenduse leida.

Sotsiaalne mängimine

Kui viimane aasta õpetas ühiskonnale midagi olulist, on see inimeste sotsiaalsus. Inimesed vajavad sõprade ja lähedastega ühiselt meelelahutust, et tulla toime igapäevaelu stressiga. Sotsiaalsus on inimeste lahutamatu osa ning sestap on sotsiaalne mängimine ka vaieldamatult oluline tulevikutrend.

Nii videomängud kui ka õnnemängud on kaasa minemas sotsiaalse mängimise trendiga: kasutusele võetakse rohkem vestlusfunktsioone, turniiritabeleid, ühisüritusi ja muid võimalusi, mis aitaksid inimestel omavahel rohkem suhelda. Keegi ei taha mängida üksi ning seepärast peavad mängutootjad panema märkimisväärselt rõhku sellele, et ühendada oma mänguga sotsiaalseid faktoreid.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid