Tallinna Lennujaam prognoosib viieprotsendilist reisijate arvu kasvu

24.01.2019

Mullu rekordilise kolme miljoni reisija piiri ületanud Tallinna Lennujaam prognoosib selleks aastaks vähemalt viieprotsendilist reisijate arvu kasvu, istekohtade arv suureneb hoolimata Nordica taandumisest ning järjepidev töö käib mitmete uute lennuliinide avamiseks eelkõige Euroopa ja Lähis-Ida suundadel.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Piret Mürk-Dubout: “Tallinna Lennujaama positsioon on täna parem kui kunagi varem - me teenindame aastas üle 3 miljoni reisija, mida on kaks korda rohkem kui 10 aastat tagasi, sihtkohtade arv, kuhu on Eestist võimalik lennata, on sama ajaga kasvanud 40%. Meie pingutusi olla maailma koduseim lennujaam on märgatud ja kõrgelt hinnatud nii kodu- kui välismaal. Aga see on alles vahepeatus. Me näeme, et Tallinna Lennujaam on võimeline kasvama oluliselt suuremaks ehk me suudame teenindada aastas kuni 5 miljonit reisijat ja veel rohkem lennuliine. Just nende eesmärkide saavutamiseks töötame me kogu oma meeskonnaga iga päev.”   

 

Tallinna Lennujaama kommertsdirektori Eero Pärgmäe: “Nüüd, kus Nordica on oma ühendusi kokku tõmmanud on just lennujaama roll Eesti sidumisel Euroopa, Aasia ja kogu maailmaga oluliselt kasvanud. Juba tänaseks on saavutatud see, et lennuühenduste arv ei vähene, vaid pigem isegi suureneb. Samuti töötame nii uute puhkuse- kui ka ärisihtkohtade loomise nimel eeskätt Saksamaa, Lähis-Ida ja Aasia suunal. Aastaks 2020 soovime me luua otseühenduse Dubai või Dohaga.”

 

2018. aasta suvel tõusis Tallinna Lennujaama otsesihtkohtade arv rekordilise 41-ni, eelmisel suvel lisandus mitmeid huvitavaid suveliine, millele lisandus hulgaliselt tšarterlennu sihtkohti – nii said eestimaalased lennata otse Tallinnast näiteks Constantasse ja Ohridi. Aastaringsetena lisandusid Malta, Küprose ja Edinburgi liinid. Kokku on aastaringseid sihtkohti oli 27. 

 

Tallinna Lennujaamas tegutseb kokku 16 lennukompaniid, neist kõige uuem regulaarlendude pakkuja on 2018. aastal Tallinnast Kiievisse ja Londonisse lendama hakanud Wizzair. 

 

Kahe aastaga on lennujaama reisijate arv kasvanud 30%. Möödunud aasta tõi Tallinna Lennujaamale taas rekordarvu reisijaid ning aasta viimasel päeval ületati 3 miljoni reisija piir, mis teeb keskmiselt 8200 reisijat ja 60 lendu päevas. 

 

Selleks, et pakkuda reisijatele võimalikult mugavat reisikeskkonda, viis lennujaam juba kolmandat aastat järjest läbi ulatuslikke lennujaama uuendustöid ning on saanud praeguseks valmis uue VIP-kompleksi, julgestuskontrolliala, avanud uue ühistransporditerminali ning kesklinna ja Tallinna lennujaama vahet hakkas käima tramm. Eelmise aasta lõpus paranesid oluliselt ka lennureisijate parkimistingimused, kui avati Eesti suurim, üle 1200 kohalise parkimismaja. Alanud 2019. aastal alustab lennujaam reisiterminali laienduse planeerimist, et olla tulevikus valmis teenindama 5-6 miljonit reisijat aastas. 

Sarnased artiklid