Canon PIXMA TR4550
Canon PIXMA TS6250
Epson WoekForce WF-2750DWF
HP ENVY Photo 6230
Multifunktsionaalne koduprinter sobib väga hästi täiendama kodust IT-parki ehk arvuteid, tahvleid ja mobiiltelefone. Printeriga saab skaneerida, kopeerida ning loomulikult trükkida – nii dokumente kui fotosid.
Nii mõnedki dokumendid on mitmeleheküljelised. Kui printeril on paberisöötja, saab ühe nupuvajutusega terve dokumendipaki skaneerida. Proovisime välja selgitada, kui hästi tulevad kodused digikombainid toime erinevate ülesannetega.
Päris kontoriklassi seadmeid me testi ei kaasanud, aga kahel testitavatest on pabersöötja olemas. Need on Canon PIXMA TR4550 ja Epson WorkForce WF-2750DWF. Mõlema hinnaklass on 70 eurot. Teistes printerites automaatset lehesööturit pole, aga see-eest on funktsioone, mis on abiks fotode printimisel. Canon PIXMA TS6250 ja HP ENVY Photo 6230 hinnaklass on sadakond eurot.
Nagu öeldud, saab kõigi printeritega teha kõike – küll aga on erinevusi kasutuse lihtsuses, trükikvaliteedis, kiiruses ning ka materjalide hinnas.
Koht pole oluline
Printer ühendub tänapäeval juhtmevaba koduvõrguga – oluline on, et läheduses oleks vaid toitepesa. HP toimib ka 5 GHz sagedusalas, teiste puhul on kasutusel levinuim 2,4 GHz. USB-juhtmega ühendus on kõigi puhul võimalik, aga komplektis juhet pole.
Kõige kompaktsemad – kui „tiivad” ehk paberialused kokku pakkida – on Canon TR4550 ja Canon TS6250. Tööasendis aga võtab palju ruumi ka alus, millele trükised jõuavad.
Canon TR4550-l puudub kassett, mis kaitseks paberit tolmu eest – nii pole seal kuigi mõistlik paberivirna trükiootel hoida. Teiste mudelite puhul mahub kassettidesse nii umbes nädala jagu paberit, harvema kasutuse puhul rohkemgi. HP-ga saab vaheldumisi trükkida nii dokumente kui fotosid, sest kassetis on eraldi riiulid mõlema paberitüübi jaoks.
Canon TS6250 trükib kvaliteetseid pilte paksule fotopaberile, mis liigub tänu seadme tagaküljel asuvale sööturile printerist otse läbi. Avatav paberisöötur võtab aga kõvasti ruumi ning riiulisse TS6250 tõenäoliselt fotosid trükkima ei mahu.
Kiiruses ja kasutatavuses on erinevusi
Sobivaima tulemuse saab enamasti keskmise ehk „normaalse” kvaliteedivaliku puhul. Kõik printerid trükivad teravat teksti nii mustvalge kui värvilisena paberi mõlemale küljele. Ka dokumendikoopiate kvaliteet on piisav.
Canon TR4550 ja Epson WF-2750DWF teevad ühepoolsest dokumendipakist koopia ühe nupuvajutusega. HP ja Canon TS6250 puhul tuleb iga leht käsitsi alusele paika asetada.
Fotod ja koopiad
Trükitud fotode kvaliteet on põgusama pilgu jaoks piisav kõikide printerite puhul, aga lähemal uurimisel märkab erinevusi – eriti fotode kopeerimisel ja trükkimisel. Canon TS6250 saab kõige nobedamalt hakkama parimate fotoprintidega mõlemal juhul. Must on must, naha värv alati loomulik ja toonide üleminekud kenad. Ka HP fotode puhul on varjundeid piisavalt ja värvid kenad, aga must võiks olla täidlasem. Canon TR4550 ja Epsoni tumedad alad mõjuvad umbsena ja norida saab ka fotokoopiate koloriidi osas.
Canon TR4550 ja Epson WF-2750 skaneerivad mitmelehelise dokumendi ühe nupuvajutusega.
Testi skannerite kvaliteet on dokumentide jaoks rohkem kui piisav ning sobib ka fotodele. Epson tuvastab tumedaid toone teistest paremini. Küll aga polnud testseadme tehaseseadistused korras ning testtoonide heledaimad varjundid „põlesid” skaneerimisel ära.
Tindikasutust saab optimeerida
Canon TR4550-s ja HP-s on kaks tindikassetti: must ja kolm osavärvi. Kui üks kolmest värvist lõpeb, tuleb terve kassett vahetada ning allesolev tint prügikasti visata – vähemalt siis, kui sooviks on õigete värvidega väljatrükid.
Canon TS620-s ja Epson WF-2750-s on aga eraldi kassett iga osavärvi jaoks, mis tähendab, et tinti ei pea otseselt raiskama. Küll aga algatab kassetivahetus automaatse kalibreerimisprotsessi, mis kulutab samuti tinti – ning sealhulgas ka teisi värve.
Canon TR4550 ja HP6320-l tindikassett on koos trükipeaga, mis Canon TS6250 ja Epson WF-270 puhul on kallis varuosa.
Mahukaim värvikassetikomplekt võib mõnelgi juhul maksta rohkem kui printer ise koos baaskomplektiga. Kes aga rohkem trükib, hoiab suuremate kassettide ostuga lehekülje trükihinna osas muidugi kokku.
Tavalise värvilise pabertrüki keskmine hind suurima kassetikomplekti puhul on suurusjärgus 15-16 senti. Hinnanguline number baseerub tootjapoolsel standardil ISO/IEC2471.
HP6230 tindikulud on veidi väiksemad, kui kasutada teenust nimega Instant Ink. Instant Ink tähendab, et printer tellib ise tindikassetid koju piisava varuga enne vahetust. 50 lehekülje hinnaks kujuneb sellisel juhul vaid 3 eurot.
Ka Epsonile võib leida mõnelt tootjalt vägagi soodsaid tindikassette. Samuti on uuele Canon TS6250le saadaval hea hinnaga tinti.
Multifunktsionaalne printer võib olla väga asjalik kodumasin. Testitud 70–100eurosed seadmeid on lihtne kasutusele võtta ja ühendada juhtmevabalt mobiilide, tahvlite või arvutitega. Valiku puhul tuleb eelkõige mõelda, milline funktsioon on olulisim. Canon PIXMA TS6250 ja HP ENVY Photo 6230 näitavad end parimast küljest just fotoprinteritena. Canon PIXMA TR4550-l ja Epson WorkForce WF-2750DWF-l on jällegi olemas lehesöötur, mis teeb neist parima valiku kodukontorisse.
Kokkuvõtted leiad aprillikuisest Tehnikamaailmast.