Kevad tõi maailmas profispordi peaaegu täieliku seiskumise. Erinevate spordialade liigad pandi mitmeteks kuudeks pausile. Suve suurimad spordisündmused lükati edasi: Euroopa meistrivõistlused on lükkunud järgmisesse aastasse ja vähemalt esialgu on ka Tokyo olümpiamängud ootamas toimumise võimalust 2020 asemel 2021. aastal.
Vaikselt hakkasid aga suvel toimuma suuremad spordiliiga: paljudel liigadel oli vaja veel välja selgitada meistritiitlid ja loomulikult ka kätte saada telelepingute rahad.
Kõige suurematest spordiliigadest eristus oma jätkamise lahenduse osas NBA. Ameerika Ühendriikide ja Kanada korvpalli liiga lõi Florida osariiki Orlando linna Disneylandi alale oma eraldatud “mulli” ehk ala kus on mängijad pidanud nüüdseks juba mitu nädalat elama ja mängima. Pere, sõbrad - kõik jäid nädalateks koju.
NBA valis tee, kus reeglid on karmid “mulli” sisse saamiseks, aga samal ajal on proovitud muuta mullis elu võimalikult mugavaks. Korvpallurid saavad tegeleda erinevate tegevustega alates kalastamisest kuni golfini. Soovid mullist välja minna, siis ootab aga vaevaline protsess naasmiseks.
Erinevalt paljudest teistest liigadest, on NBA rohkem rõhku pannud ka erinevate innovaatiliste lahenduste katsetamisele. Füüsiliste fännide asemel näidatakse koostöös Microsoftiga väljaku kõrval olevatel ekraanidel vaatajaid, kes on oma kodus veebikaamerate ees. Uut tehnoloogiat leiab iga probleemi lahendamisel. COVID-19 testimisel kasutatakse kõiksugu viimaseid tehnoloogilisi lahendus. Väidetavalt läheb kogu projekt maksma NBA-le umbes 150 miljonit eurot (küll erinevates allikas, on erinevad numbrid). Veel ei ole selge, kas sellise eelarvega projekt on ka pikemaajaliselt jätkusuutlik.
Uusi võimalusi katsetavad ka mängijad. Mõni mängija on suutnud uut olustikku ära kasutada oma personaalse brändi võimendamiseks. Philadelphia 76ers korvpalliklubi uustulnuk ehk esimest hooaega NBA-s mängiv Matisse Thybulle lõi Youtube’is enda isikliku kanali, kus hakkas pidama NBA “mullis” elamisest videoblogi. Ajal millal ajakirjanike ligipääs “mullis” toimuvale oli piiratud ja fännide jaoks oli antud projekti olemus ebaselge, pakkus Thybulle võimalust näha mängijate igapäevaelu. Matisse kajastas blogis, mida ja kuidas igapäevaselt süüakse, kuidas veedetakse vaba aega, kuidas ta perega ühendust peab kui ka seda, kuidas tagatakse mängijate turvalisus COVID-19 ohu eest.
Tänaseks on videolugudel juba enam kui milljon vaatamist. NBA maastikul oli Matisse nimi enne video blogi küllaltki tundmatu, visates mängus keskmiselt ainult 4,7 punkti ja mängides keskmiselt ainult 19,8 minutit mängus. Need on numbrid, mis ei ole eelduseks suurele tuntusele. Nüüdseks on videoblogi aidanud ta Ameerika Ühendriikides kuulsasse saatesse The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (küll video vahendusel oma hotellitoast), ta on andnud videointervjuu riigi kõige populaarsemale hommikusaatele Good Morning America, millel on mitmeid miljoneid vaatajaid, lisaks ka paljud teised meediakanalid on tema projekti kajastanud.
COVID-19 tõttu oli pikal pausil ka Euroopa klubijalgpalli kõige tähtsam turniir UEFA Meistrite Liiga. Mitmete erinevate riikide meeskondadega peetava liiga taaskäivitamine oli kindlasti üks vaevaline protsess. Lõpuks see aga õnnestus. UEFA Meistrite Liiga turniiri viimane faas toimub Portugalis Lissaboni linnas. Tavapäraste seeriate asemel, milles vastasmeeskonnad mängivad ühe mängu kummagi meeskonna kodus, on asendunud miniturniiriga, mis viiakse läbi kõigest 12 päeva jooksul. Kõik on detailideni paika pandud. Isegi hümni kuulates peavad mängijad seisma üksteisest ettemääratud vahemaade taga. Minuti pealt on määratud isegi see, millal saavad fotograafid teha meeskonna fotosid. UEFA lõi väga põhjaliku plaani, milles oli paika pandud jäävannide keeld, vastasmeeskonnaga särgivahetus kuni meeskonna bussijuhtide testimine. Erinevalt NBA-st ei eraldanud UEFA mängijaid ühte “mulli”, seevastu on meeskondadel oma eraldatud alad hotellides. NBA mängijad saavad nautida ka paljusid majutuskohtade mõnusid, mida paraku mitte Meistrite Liiga jalgpallurid. UEFA nõuab ka hotellide saunad, basseinide ja mullivannide sulgemist.
Erinevalt mitmete riikide jalgpalli liigad üritasid fännid saada virtuaalselt platsi äärge või kuvada nende pilte. Seda teed ei läinud aga Meistrite Liiga. Samuti ei üritatud tekitada kunstlikult väljaku fännide tekitatavaid hääli. Väljaku kõige valjemat häält tegid mängijad ise. Meeskonnad saavad väljakule kaasa võtta aga ainult kuni 55 inimest.
Selline uus turniiri formaat pakub eriti huvi Ameerika Ühendriikide erinevatele telekanalitele ja stream’idele. Miniturniiri formaat on USA inimeste jaoks tuttavam, meenutades näiteks ülikooli korvpalli march madness turniiri. Mitmete mängude järjest näitamise võimalus on pakkunud ka telekanalitele uusi erinevaid Euroopa jalgpalli turundamise võimalusi. Turniiri ümber pideva sisu loomisega saab hoida ka kergemini vaatajate huvi.
Tasakaalu leidmist televisiooni, pealtvaatajate ja stream'i vahel näeb varsti ka Rally Estonia WRC etapil kui traditsiooniliste võimaluste vahel pakub autoralli meistrivõistlused oma WRC+ All Live stream'i.
Uutele võimalustele on lähenetud erinevalt, aga veel ei ole selge, millised lahendused jäävad jäädavalt kasutusse, millest õpitakse ja millised katsetused ei ole finantsiliselt jätkusuutlikud. Vähemalt on aga sport tagasi.