Uuringu ühe tulemusena selgus, et nutitelefonide kasutamine enne magamaminekut põhjustab unetust üle 100 miljoni eurooplase seas.
Teadlased kaardistasid Euroopa elanike seas kolm peamist tulemust:
- Enam kui neljandikul elanikkonnast on raskusi uinumisega, sest nad on enne uinumist liiga kaua telefonis.
- Mida noorem on telefoni kasutaja, seda suurem on võimalus, et telefoni kasutamine põhjustab probleme uinumisel.
- Melatoniini ehk peamise unehormooni vähenemist põhjustab sinine valgus.
Peaaegu ühel kolmest EL-i täiskasvanust (28%) tuleb ette magamata öid, sest enne uinumist kasutatakse telefoni. Ka teised uuringud kinnitavad seda, et peamine probleemi tekitaja mikrotasandil on seadmete sinine valgus. See imiteerib päevavalgust ja seetõttu ei tooda keha enam melatoniini ehk unehormooni.
Rohkem kui 90% Y-generatsioonist tunnistab, et unetust põhjustab liiga kaua telefonis aja veetmine uneaja arvelt. Peaaegu iga kuues respondent vanuses 18–34 tunnistas, et veedab telefonis aega ajavahemikus 23.00–3.00. Kolmandik vanuserühmas 35–44 tunneb telefoni kasutamisest tingitud unetust. Vanuses 45–54 tunnistas nutiseadmest tingitud unetust 27% vastanutest ja vanuses 55+ oli määr kõigest 13%
Uuring kaardistas veel kaks lisatunnust:
- Nutitelefoni kasutatakse peamiselt magamis- (37%), ja elutoas (44%)
- 15% eurooplastest kasutab silmisäästvat režiimi
Tulemusest selgus, et mobiiltelefonide kasutajad sõltuvalt üsna ükskõikselt silmi säästvatesse režiimidesse, kuid koguni 40% vastanutest tunneb, et nad on telefoni kasutamisest füüsiliselt väsinud ning 45% vastanutest tunnetavad silmades pinget.
Nutitelefonide kasutamise kõrvalmõjusid tunnetab rohkem noorem sihtrühm. Ligikaudu 40% 18–24 aastastest tundsid, et nutitelefonide kasutamine põhjustab neis väsimust. Vanuserühmas 24–55+ tunnetas väsimust poole vähem ehk 20% vastanutest.
Valimi suurus oli 9000 inimest. Uuring viidi läbi Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hollandis, Rootsis, Taanis ja Soomes.
Uuringu tellis mobiilitootja OnePlus