Youngtimerid kogunevad taas Laitses

20.07.2022

LaitseRallyPargis kogunevad 30. juulil taas 25+ aasta vanuses autod - Youngtimer Camp on 25 aastaste ja vanemate sõidukite kogunemine ja näitus, mis toimub LaitseRallyPargis juba kuuendat korda.

Hetkeseisuga on näitusele registreerunud juba ligi 200 autot. Kokku oodatakse osalema 250-300 vähemalt veerandsajandi vanust autot, mida saavad kõik huvilised tulla kohapeale vaatama.

„Näituse teeb huvitavaks asjaolu, et tegu pole väga vanade autodega,” selgitab LaitseRallyPargi tegevjuht Üllar Suvemaa, „vanus 25 aastat ja vanem tähendab seda, et enamik meist mäletab selliseid autosid veel tavaliikluses osalemas.” Registreerunud autode seast leiab nii 1980-1990. aastatest pärinevaid n-ö tavalisi retrohõngulisi pereautosid kui ka vähem levinud kabriolette ja hoopis hinnalisemaid sportautosid.

Youngtimer Camp 2022 raames on LaitseRallyParkis avatud ka Automajas asuv vanaautode kollektsioon, laste liikluslinnak ja kardirada. Külastajaid ootab ka kaubatänav, kus müüakse erinevaid autodega seotud tooteid-teenuseid, samuti sööki-jooki.

Näitusega paralleelselt toimub asfaldirajal Time Attack sprindivõistlus, milles asuvad kiireimat ringiaega ja ühtlasi esikohta taga ajama sportlikumad osalejad. Lisaks toimub päeva vältel palju nii osalejatele kui ka külastajatele mõeldud mänge, mis on kõik otsapidi autodega seotud.

Päeva juhib Kristjan Ojang. Youngtimer Camp näituseautode seast valib eraldi žürii, koosseisus Tõnu Korrol (LaitseRallyPark), Andres Lell (Motor Union), Margus Pipar (Autoleht/AutoGeenius), Neil-Peeter Sarevet (Benefit) ja Kristjan Sooper (Eesti Autospordi Liit), välja ka neljas kategoorias Parima Youngtimeri, Oldtimeri, Tuuningu ja Aasta Üllataja. Rahvahääletuse tulemusena selgub Publiku Lemmik.

Youngtimer Camp 2022 avab väravad pealtvaatajale kell 11.30, Time Attack sprindivõistlus saab alguse kell 14.00, kogu päev kulmineerub autasustamisega kell 17.00, mille raames antakse üle LaitseRallyPargi enda ja toetajate poolt välja pandud auhinnad näituseautodele, seda koguni viies kategoorias ja lisaks premeeritakse sprindivõistluse kahe klassi esikolmikuid.

Pilet pealtvaatajale on hinnaga 15€ (parkimine hinnas), 12-aastased ja nooremad pääsevad sündmusele tasuta.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid