Vihur Motosport jätkab koostööd Ducatiga

11.03.2020
Mihkel Osula, Vihur Motorsport

Möödunud aastal alustas Vihur Motosport koostööd Bikepoint Ducatiga ning peale edukat hooaega jätkub see ka tänavu. 

Eesmärk meistritiitel võita, mis tundus alguses võimatuna, saavutati järjepideva tööga ning Mihkel Osula krooniti Eesti meistriks klassis Superbike. 

Koostöö jätkub 2020. hooajal ning Superbike klassis heitleb Vihur Motospordi ja Bikepoint Ducati värvides Mihkel Osula, B1200 klassis sõidavad Taavi Nahko ja Mario Ilus. 

“Esimene hooaeg Superbike klassis ja ühtlasi esimene aasta Ducatil oli rohkem masinaga harjumise aasta, uuel hooajal aga paneme kindlasti rohkem rõhku masina seadistamisele minu sõidustiilile vastavaks,” ütleb Osula. Peale 2019. hooaega analüüsiti Vihur Motoga erinevaid nüansse, mis võiksid tema kiiremale arengule kaasa aidata. 

“Lühidalt on eesmärk kogutud teoreetilisi teadmisi praktikas rakendada,” lisab meistritiitlit kaitsma asuv Osula. Uue hooaja teeb põnevaks seegi, et tänu Bikepointile on tema uueks võistlusmasinaks 2020. aasta Ducati Panigale V4, millel on eelmise aasta mudeliga võrreldes mitmeid modifikatsioone, mis kindlasti aitavad kaasa püstitatud eesmärkide saavutamisele.

Taavi Nahko tuli 2019. aastal B1200 klassis BMW S1000 RR rattaga Eesti karikavõitjaks ja Balti arvestuses teiseks. “Tuleval hooajal jätkan samuti B1200 klassis,” räägib Nahko plaanidest. “Kindlasti tekib paljudel küsimus, miks ma ei liigu edasi järgmisesse klassi? Vastus on lihtne, olen sõitmas täiesti uue rattaga – Ducati Panigale V4.”

“Uus hooaeg saab minu jaoks kindlasti olema väga väljakutsuv, pingutuste ja uute kogemuste rohke ning huvitav,” lisab Nahko. Tal on vaid üks soov, tulla taas Eesti karikavõitjaks ning tuua ka Balti arvestuses ära esikoht.

Nahkole pakub meeskonnasisest konkurentsi Mario Ilus, kes möödunud aastal elas Pärnus üle päris hirmuäratava kukkumise. “Minu plaanid aastaks 2020 on ratas terveks jätta ja kiiremaid ringiaegu näidata. Arvestades viimast laagrit Misanos, kus hoolimata kukkumisel saadud jalavigastusest parandasin isiklikku rajarekordit, ei näe ma põhjust, miks see õnnestuma ei peaks,” räägib Ilus. “Poodiumikohtadest unistab igaüks. Naljaga pooleks tahaks Nahkost ikka kiirem olla!”

 

Ka noorteklassides on Vihuri stardirivi pikk

Supersport 300 klassis on Vihur Motospordi värvides rajal viis sõitjat: Selyn Kazakova, Randel Loorents, Silvester Sarapik, Hugo-Brent Freimann ja Andre Köster.

Freimann võitis Eesti meistritiitli Mini GP Honda 100 klassis ja oli oma esimesel hooajal Supersport 300-s neljas. 

Kõige väiksematele mõeldud Mini GP Honda 100 klassis jätkab klubi motoringraja järelkasvu kasvatamist. Siin on Vihur Motospordilt tänavu rajal Karro-Robert Jäärats, Jaanus Lembitu Reima, Oskar Kärg, Aleksander Kärg ja Uku Kandelin.

Hoia Vihur Motospordi tegemistel silma peal! Vihur Motosport on väljas ka sel nädalavahetusel toimuval Tallinn Motor Show’l.

Sarnased artiklid