Laupäeval kihutavad auto24ringil Eesti ja Soome motoringraja tipud

10.07.2019
Edgar Seemendi

RGB motoringraja Eesti meistrivõistlused jätkuvad juba sel nädalavahetusel, 13.-14. juulil auto24ringil Pärnus. Stardis on ka hulgaliselt põhjanaabrite ringrajatippe, kuna samaaegselt toimub Soome MV etapp.

Tegemist on nii Eesti kui Soome meistrivõistluste kolmanda etapiga. Võistlussõidud toimuvad laupäeval ja pühapäeval ning tõotavad tulla põnevad. Klassis Superbike ei ole kahjuks rajal MM-il osalevat ja eelmise etapi võitnud Hannes Soomerit, kes jätkab ajateenistust Kaitseväes. Kuid soomlastele eesotsas esimese etapi võitjale Ville Valtonenile (Yamaha) ja Soome meistrivõistluste liidrile Eeki Kuparinenile (Kawasaki) annavad lahingu Ducatidel oma debüüthooaega tegevad Vihurmoto sõitjad Mihkel Osula ja Sander Luik, aga ka Andry Blank (Äksi MK) ja Arti Prees (BMW).
Kindlasti on üks atraktiivsemaid külgvankrite klass, kus saab näha Saksamaa meistrivõistlustel osalevat ekipaaši Eero Pärm/Lauri Lipstok ja teisi. Väga tihe on konkurents kõige nooremate, Mini GP-100 klassis, ning väga atraktiivne on ka vanade tsiklite klass Classic.
RGB Baltic motoringraja Eesti meistritiitlile võisteldakse klassides Superbike, Superstock, külgvankrid ja Mini GP-100. Eesti karikavõistlused toimuvad klassides B1200, B600, C-klass ja VihurMoto Rahvaliiga. Soomlastel lisanduvad veel klassid Jokamies (meie Rahvaliiga), Retro Superbike. C600 ja C1200.
Laupäeval, 13. juulil algavad klassifikatsioonid kell 10:00 ja võistlussõidud kell 14:00, pühapäeval on võistlussõitude algus kell 11:00.
Ühepäevapilet võistlusele maksab 5, kahepäevapilet 8 eurot, kuni 12-aastastele lastele on sissepääs tasuta.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid