Tugev vihm võib kaasa tuua tõsised sõidukikahjud

03.10.2019
IIZI

Ootamatu vihmasadu ja sellest tingitud uputused linnatänavatel, garaažides ja parkimishoonetes toovad kaasa palju segadust ja kahjusid. Teeme selgeks, kuidas kaskokindlustusest abi on. IIZI kindlustusspetsialist annab nõu.

Sõiduk jäi kinnisesse parklasse

Üldiselt tekitavad suuri üleujutusi kestvad vihmasajud, kui maha sajab suur kogus vett. Tugeva vihmaga võib juhtuda, et veetase tõuseb ning autod jäävad lõksu. Samuti on suure sajuga maa-alused parklad haavatavad, sest kanalisatsioonisüsteemid ei võta korraga sellist hulka vett vastu. Pealinnas on tuntud kohtadeks näiteks Tuukri, Veerenni ja Jõe tänav aga ka Ülemiste keskuse parkla.

Autosse tungiv vesi rikub sõiduki salongi ja elektroonikaseadmeid ning kahju võib olla märkimisväärne. Juhul, kui sõiduk oli pargitud tasulisse parklasse, võib uurida ka parkla omaniku lepingutingimusi, kuid tõenäoliselt ei vastuta parkimiskorraldaja sõidukikahjude eest. Kuna tegemist on ootamatu ilmastiku sündmusega, siis kaskokindlustus võib olla ainus päästerõngas. IIZI kindlustusspetsialist rõhutab, et kaskokindlustus pakub kaitset ka loodusõnnetuse tagajärjel tekkinud kahjude korral.

Sõideti katsetades vette

Kõigil on alati kiire ning ette tuleb ka olukordi, mil vihmasadu on küll ootamatu, kuid üle ujutatud alasse sõitmine aga mitte. Mõni juht sõidab veest läbi uudishimust, teine eeldades, et see sõidukit ei kahjusta, kuid tulemus võib olla teine. „Sellisel juhul võib kaskokindlustuse olemasolu korral kindlustusselts hüvitist vähendada või selle maksmisest hoopis keelduda, sest hüvitamise aluseks on kindlustuse puhul ootamatu ning ettenägematu olukord,“ lisab IIZI kindlustusspetsialist.

Kuidas käituda veeuputuse korral?

  • Õnnetuse korral käitu nii, et Sinu tegude tagajärjel kahju ei suureneks.
  • Juhul, kui teel on näha uputusala, siis väldi võimalusel sinna sõitmist.
  • Kuigi üldiselt on sõiduki olulised detailid veekindlad, siis ei maksa enne spetsialisti kontrolli sõidukit käivitada.
  • Kaskokindlustuse olemasolul tuleb kahjust teada anda ja vajadusel kindlustusmaakleriga nõu pidada.

Sarnased artiklid