Kas peaksid kaaluma väikelaenu võtmist oma järgmise auto ostmiseks?

12.07.2021
Sisuturundus

Väikelaenu saab kasutada peaaegu kõigeks, sealhulgas auto ostmiseks. Kuid see, et saad auto ostmiseks kasutada väikelaenu, ei tähenda, et peaksid seda tegema. On vaid mõned üksikud asjaolud, enamik neist on suhteliselt haruldased, kus väikelaen on sõiduki finantseerimiseks parem lahendus kui traditsiooniline autolaen.

Teeme ülevaate sellest, millal on väikelaenu kasutamine auto ostmiseks mõistlik ja millal mitte.

Olukorrad kui on mõistlik kasutada auto ostmiseks väikelaenu

Väikelaenu saab kasutada kõigeks, olgu selleks siis võlgade refinantseerimine, puhkusele minek või auto ostmine.

Nii et väikelaen ei ole otseselt autolaen, sest seda ei väljastata spetsiaalselt sõiduki ostmiseks, aga jah, võid väikelaenu kasutada ka auto ostmiseks.

Siin on mõned stsenaariumid, kus väikelaen võib olla kasulik:

Ostad auto eraisikult. Kuigi pangad pakuvad eraisikutelt autode ostmiseks spetsiifilisi laene, pead leidma kannatliku müüja, kes on valmis aeganõudva asjaajamisega leppima. Mõistetavalt eelistavad automüüjad koheselt sularaha, selle asemel et mitu päeva oodata, kuni saad pangast loa nende konkreetse auto ostmiseks. Selle ostu rahastamiseks võib olla mõttekas kasutada väikelaenu.

Sa ei soovi teha täiskindlustust. Traditsioonilise autolaenu saamiseks pead tavaliselt sõidukile andma täieliku autokindlustuse, mis hõlmab igakülgset kindlustust, et pakkuda rahalist kaitset kahjustuste, varguste ja muude riskide eest. Kui kasutad auto ostmiseks väikelaenu, ei pea sa täielikku autokindlustust tegema. See võib säästa raha. Näiteks kui soovid osta kõrge riskiga 18-aastase autojuhi jaoks 3000 eurot maksvat autot, võivad väikelaen ja vastutuskindlustus olla odavam kui autolaen ja kaskokindlustus.

Ostad projektiauto. Enamik panku ei ole huvitatud autolaenude väljastamisest autodele, mis ei ole sõidukõlbulikud. Vanemate autode, kahjustatud autode või ümberehitatud autode ostmist võib olla keeruline rahastada traditsioonilise autolaenuga. Kui auto näeb välja rohkem kui varuosade hunnik kui reaalselt kasutatav sõiduk, võib väikelaen olla ainus viis selle ostu finantseerimiseks.

Selguse huvides tuleb öelda, et need on väga spetsiifilised asjaolud, mis mõjutavad väikest osa autosid ostvatest inimestest. Isegi siis pole selge, kas väikelaenu kasutamine kohustusliku kindlustuse vältimiseks või projektiauto ostu rahastamiseks on kõige targem rahaline samm.

Olukorrad, kus sa ei soovi auto ostmiseks kasutada väikelaenu

Traditsioonilised autolaenud on olemas, kuna need sobivad paremini kui väikelaen enamiku kasutatud või uute autode ostmiseks. Siin on ülevaade situatsioonidest, kus võiksid auto ostmisel jääda kindlaks autolaenu kasutamisele:

Väikelaenu intressimäär võib olla kõrge. Autolaenu taga on lõppkokkuvõttes tagatis (auto), seega on intressimäär madal. Suuremat osa väikelaenudest ei tagata, mistõttu nõuavad laenuandjad väikelaenu puhul tavaliselt kõrgemaid intresse. Mõned pangad on kasutusele võtnud autoostudeks mõeldud tagatiseta laenud koos madalate intressimääradega, kuid neile kvalifitseeruvad ainult väga kõrge sissetulekuga ja suurepärase maksekäitumisega inimesed.

Vähem aega tagasimaksmiseks. Kui tüüpiline väikelaen makstakse tagasi kolme aasta jooksul, siis mõned laenuandjad pikendavad laene ka viie aastani. Seevastu autolaenude tagasimaksmise tähtajad võivad olla seitse aastat, mõnikord isegi pikemad. Kuigi intresside pärast ei ole soovitatav laenu pikaks venitada, vajavad mõned laenuvõtjad autolaenu tagasimaksmiseks lihtsalt rohkem aega. Kui pikem laenu tähtaeg on esmatähtis, siis on parim variant autolaen.

Suuremad limiidid. Kui kõik muu on võrdne, on üldjuhul lihtsam raha laenata siis, kui laen on tagatisega. Laenusaaja, kes saab hõlpsalt 10 000 euro suuruse autolaenu, võib kvalifitseeruda ainult 5000 euro suuruse väikelaenu saamiseks.

Auto ostmiseks võid kasutada väikelaenu ja mõnel juhul võib see olla kõige lihtsam ja praktilisem lahendus. Kuid autolaenud on endiselt kõige populaarsem viis auto ostmise finantseerimiseks sel lihtsal põhjusel, et need pakuvad enamasti enamiku autoostude jaoks parimat kombinatsiooni intressimääradest, laenu tagasimakse tingimustest ja kättesaadavusest.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid