Tormituultes lendu tõusnud päikesepaneelid augustasid auto katuse

15.10.2020
Salva Kindlustus

Salva Kindlustuse septembri statistikast ilmneb, et kuu keskel möllanud tormid põhjustasid ligi 35 000 euro eest kahjusid, millest ligi pool oli seotud sõidukitega. Ühe juhtumi puhul Saaremaal kiskus tuul lahti päikesepaneelid maja katuselt, mis lendasid omakorda all pargitud autodele tekitades ühe sõiduki katusesse augu.

„Tormide puhul on tavapärane, et murdub puid, mis kukuvad hoonetele või paneb maru liikvele aias olevad lahtised esemed, näiteks batuudid. Seekord tekitasid aga septembri keskel möllanud tormid eriti palju kahju sõidukitele,“ märkis Salva Kindlustuse varakahjude osakonna juhataja Karen Soosalu.

Eelkõige on kahju põhjuseks sõidukitele langevad suuremad puuoksad või lausa puud. Erakordsemaks võib aga pidada juhtumit Saaremaalt, kus marutuul kangutas hoone katuselt lahti hulgaliselt päikesepaneele, mis omakorda kukkusid hoone kõrval pargitud autodele. Üks paneel tabas sõidukit nii õnnetult, et selle katusesse tekkis suur auk.

„Kahju autole on hinnanguliselt 6000 euro ümber, aga veelgi suurem kahju on hoonele ja päikesepaneelidele. Selle kahju summa on hetkel teadmata,“ selgitas Soosalu lisades, et tormituulte eest ei ole kaitstud ka suuremad masinad. Näiteks tõi Harjumaal tuhandeid eurosid kahju murdunud puu, mis langes läheduses seisnud ekskavaatorile. 

Soosalu selgitas, et tormide puhul tekib üldjuhul kõige suurem kahjus siis, kui langev puu purustab mõne hoone katuse ja omanik ei saa sellest kohe teada. „Salvas on olnud küllalt juhtumeid, kui puu murdub suvekodu katusele, aga omanik avastab selle alles mitmeid päevi või nädalaid hiljem. Seni aga voolab purunenud katusest sisse vihmavesi ja see võib tekitada veel omakorda ulatuslikke kahjusid. Seega tasub suuremate tormide järel alati oma vara kontrollida või teha selleks kokkulepe sõbralike naabritega,“ lausus Soosalu.

Kokku hüvitas Salva septembris kahjudena oma klientidele ligi miljon eurot. Kodukindlustuse kahjusid hüvitati  eraisikutele 160 000 euro eest. Liikluskindlustuses hüvitati ligi 350 000 eurot ning kaskokindlustuses üle 255 00 euro. Käesoleva aasta jooksul on Salva hüvitanud kokku kahjusid ligi 7,9 miljoni euro eest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid