Kaskokindlustus: autoabiteenus on kasulikum kui arvad

13.08.2019

Levib eksiarvamus, et kaskokindlustuslepingu alusel pakutavast autoabist on kasu vaid katkise rehviga teele jäänud sõiduki korral. Tegelikkuses on autoabi kindlustuskaitse oluliselt laiem ning sageli seda ei teata. Kaskokindlustuse tootejuht Kristiina Koitla annab nõu, millal autoabiteenusest kasu on.

Tänapäeval poolel teel liikumisvõimetuks muutunud sõidukit üldiselt ise ei parandata, sest põhjuse leidmine ning selle parandamine eeldab kogemustega spetsialisti. Teele jäänud neljarattaline tuleb remonditöökotta viia, mis näiteks automaatkäigukastiga autode puhul on keerulisem küsimus ning ainuüksi puksiirköiest ei piisa. Selliste olukordade puhul on abiks kaskokindlustusega kaasas olev tasuta ööpäevaringne autoabiteenus, mida saab kasutada nii Eestis kui ka mujal Euroopas.

 

Millal saad autoabiteenust kasutada?

„Levinum arvamus peab paika ja tõepoolest aitab autoabiteenus katki läinud rehvi korda teha, et sõit jätkuda saaks,“ kommenteerib Kristiina Koitla. Kasu on ka tühjaks saanud autoaku korral, mis on aktuaalsem krõbeda külmaga talvel. Muul ajal võib ette tulla ka teisi olukordi, kui sõidukiga edasi liikumine võimatuks osutub. Autoabi teenus aitab näiteks ka juhul, kui sõiduk on liiva kinni jäänud või teelt välja sõitnud. „Lisaks sellele nõustatakse Sind või tullakse kohale ka liiklusõnnetuse korral, et vormistada vajalikud dokumendid,“ lisab Koitla. Liiklusõnnetuse korral sageli ei teata, kellele teavitada või kuhu helistada, siis on hea teada, et kindlustusteenus hõlmab ka telefoni teel nõustamist ning vajadusel kohaletulekut, et juhtum korrektselt vormistada, tagades nii muretu kahjukäsitlusprotsessi.

Ette on tulnud ka probleeme kinni kiilunud uste, kaduma läinud autovõtmete, otsa saanud kütuse aga ka hajameelsusest vale kütuse tankimise korral. „Arvestada tuleks, et autoabi kohaletulek, nõustamine ja abi on küll tasuta, kuid võimalike remonttööde, toodud kütuse ja rehviparanduse kulude eest tasub autoomanik,“ rõhutab IIZI kaskokindlustuse tootejuht. Näiteks purunenud rehvi ja varuratta puudumise korral pukseeritakse Sinu sõiduk remondikohta, kus remonttööde ja uue rehvi kulu jääb Sinu kanda.

 

Ole tingimustega kursis

Lisaks auto pukseerimisele transporditakse sündmuskohalt ka reisijaid. Kui sõiduk pukseeritakse rikke tõttu autoteenindusse või valvega parklasse, siis reisijad Eesti piires soovitud sihtkohta. „Sõiduk pukseeritakse lähima autoteeninduse või valvega parklani, kusjuures parkimisarve tuleb tasuda samuti kliendil,“ lisab Koitla.

 

Autoabiteenuse meelespea:

  • Kaskojuhtumi korral küsi nõu kindlustusmaaklerit ning telli autoabi kindlasti läbi kindlustusseltsi.
  • Autoabiteenust saab kasutada sõidu- ja pakiautode puhul, osade kindlustusseltside puhul saavad teenust kasutada ka mootorratta omanikud.
  • Kaskokindlustusel on autoabiteenus automaatselt sees.

Sarnased artiklid