Tiguan sai värskendust

Tõnu Ojala
01.04.2021

Volkswageni enimmüüdud mudel Tiguan tegi läbi mudelivärskenduse, võttes üht-teist üle nii ID-seeria elektriautodelt, uuelt Golfilt kui Touaregilt. 

Maailma mastaapides on Tiguan kerkinud Volkswageni enimmüüdud mudeliks. Nii oli see ka Eesti 2020. aasta statistikas ja nii jätkub see tänavugi, kus kahe kuu vahekokkuvõttes Tiguan järgneva VW mudelina tulevat Passatit pea kaks korda edestab. Siiski jääb siinsetes oludes Tiguani ette tervelt 5 konkureerivat linnamaasturit teistelt markidelt ja selle seisuga ei saa VW kuidagi rahule jääda.

Värske mudeliuuendus teeb Tiguani pisut sarnasemaks mullu esitletud uue põlvkonna Golfile – sellele viitab nii esitulede kujustus kui juhtseadmete digitaliseerimine. Uudse näo saanud „naeratav“ esiosa lähendab Tiguani nüüd veidi ka Touaregile, sarnaselt kõigile uutele VW mudelitele on ka Tiguani mudelinimi kolinud nüüd tagaluugile VW uuenenud logo alla.

Visuaalselt on salongis suurimaks erinevuseks traditsiooniliste kliimaseadme nuppude asendamine puutetundlike lülititega. Samasugune muudatus on tehtud ka ID.3-lt laenatud roolil, mis samuti teatavat ümbeõppimist nõuab. Erinevalt uuest Golfist on audiosüsteemi helitugevuse timmine jäetud siiski nupuga reguleeritavaks.

Uutest sõiduabisüsteemidest on märkimisväärseim Travel Assist, mis suudab auto rajal hoida ning ühtlast kiirust tagada, mis ümbritsevat liiklust jälgib ning ristmikele lähenedes auto kiirust kohandada oskab. Kiirusepiirangu märkidele püsikiirushoidik siiski ei reageeri ja parem ongi, sest päris kõiki märke auto tähele panna ei suuda ja seega 100% tema peale loota ei saa.

Bensiinimootoriga Tiguani hinnakäärid ulatuvad 29 290 eurot maksvast manuaalkastiga Life-varustuses 1,5 TSI-st kuni 320 hj R-versiooni, mille hinnalipikul 53 052 eurot. See on ka kogu Tiguani-pere konkurentsitult kalleim versioon, diisel-Tiguanid mahuvad hinnavahemikku 31 634-40 800 eurot, aprillis lisanduvad pistikhübriidi omanikuks võib saada 36 710-39 672 euroga.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid