Tehnilised aspektid andmekaitsega seotud teemadel kasiinodes

06.06.2023
Sisuturundus

Isikuandmete privaatsus on turvarisk, mille osas kasiinode mängijad just veebikeskkonnas nõuavad reeglite täitmist ja asjakohast kaitset kõigilt online kasiinodelt, kus nad mängimas käivad.

Kätte on jõudnud aeg, kui GDPR reeglistik on saanud viie aastaseks. Nende aastate jooksul on muutunud privaatsuseeskirjad kogu maailmas oluliselt karmimaks. Sellega on välja toodud peamine põhjus, miks iGamingu operaatorid peavad suutma tagada kogutud isikuandmete läbipaistvuse ja samas suutma tagada, et need ei lekiks asjasse mitte puutuvatele, ehk kolmandatele osapooltele. Samuti tuleb hoiduda selliste protsesside loomisest, mille käigus võib kasiino ise isikuandmete edastajaks olla. Nendest aspektidest on teadlik www.playin.ee/kasiinomangud/ veebileht. Veelkord rõhutame, et sellist olukorda ja taoliste protsesside loomist tuleb hoolikalt vältida, sest vastasel juhul kaasnevad sanktsioonid ja suured rahalised trahvid vastavate instantside poolt.

Sellised kasiinod, kus puuduvad privaatsuspoliitika ja teenuste reeglid koos selgete tingimustega, näitavad selgelt, et nad on reeglitest kõrvale hiilinud, mis pole turvaline mitte ühegi uue ega ka olemasoleva kasiino mängija jaoks. Isegi kui sellised kasiinod paistavad silma oma lihtsusega ja on ääretult ahvatlev nendes läbi mängimise lustida, siis pea hoogu ja tõmba tugevalt pidurit, sest hoiatavad punased lipud on nende märkidega koheselt üleval. Ära eira seda, vaid saa teadlikuks ja tee teadlik valik taolises kasiinos mitte mängida ega kasutajaks registreerida.

Hea on see, et praegune trend liigub selles suunas, et hasartmängude regulatsioone muudetakse tugevamaks ja arvestatakse järjest rohkem ka isikuandmete kaitse aspektidega uusi regulatsioone luues. Üheks selliseks kasiinoks on Playin.ee. Nõnda saame tulevikus loota, et reegleid eiravaid ja ohtlikke netikasiinosid jääb järjest vähemaks. Oluline on märkida, et riikide põhiselt tegeletakse samuti jätkuvalt ka 2023 aastal konkreetsete ja asjakohaste regulatsioonide loomisega.

Eestis vastutab kasiinodele tegevuslitsentsi väljaandmise eest Eesti Maksu- ja Tolliamet. Nad teostavad alati väga põhjaliku uuringu ja eeltöö iga litsentsi taotleva kasiino puhul, kes soovib Eesti mängijatele oma mängud ja teenused kättesaadavaks teha. Sellise eeltöö tegemise põhjus on lihtne – amet tahab Eesti kodanikele tagada turvalised meelelahutuse veebikeskkonnad, kes suudavad vajalikest reeglitest täiemahuliselt kinni pidada.

Eestis reguleerib andmekaitsega seotud seaduste järgimist ja samas teostab ka järelvalvet selline asutus nagu Andmekaitse Inspektsioon. Nad koostavad vastavaid juhiseid ja juhendeid, kuidas Eesti asutused, organisatsioonid ja ettevõtted, mille hulka kuuluvad ka veebikeskkonnas tegutsevad netikasiinod, oma sisemised reeglid ja poliitikad saaksid kooskõlla viia Euroopa Liidus ja Eestis kehtiva GDPR üldise andmekaitse regulatsiooniga.

Seega soovitame kõigil mängijatel iga netikasiino veebilehed ruttu üle kontrollida, et veenduda, et nendes on olemas sellised asjad:

* Privaatsuspoliitika ja kasutustingimuste lingid veebilehe jaluses. Klõpsa need lahti ja loe läbi. Siis veendud, et reeglid on olemas ja isikuandmed on kaitstud.

* Vaata üle, kas veebilehel on olemas klienditoe e-posti aadress, mille abil saad nendega ühendust võtta ette tulevate küsimuste ja probleemide korral.

* Vaata, kas leiad info tegevusloa või tegevuslitsentsi kohta. Enamasti avalehe jalusest võib vastava märgise leida päris kergesti.

Kui kõik need kolm punkti on täidetud, siis võid end turvaliselt tunda ja rõõmuga edasi lustida.

 

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Sarnased artiklid