Ühtekokku on tänavu näitusel esindatud 30 automarki. Laia mudelivalikut saab uudistada nii sõiduautode kui tarbesõidukite valdkonnas. Esmaesitlemisele tuleb autosid kümmekond, näiteks on publiku ees Škoda Fabia, Chevrolet Silverado, Cadillac Escalade, Hyundai Nexo vesinikuauto, Hyundai Ioniq 5 elektriauto, Hyundai Kona N, Jeep Wrangler 4XE, Jeep Compass ning Opel Grandland. Põnevaid uudiseid on ka tarbesõidukite seas, messil saab tutvust teha näiteks GAZelle NN elektrikaubiku ja automaatkäigukastiga Fiat Ducatoga.
Messikülastajate seas populaarne proovisõiduala on automarkide poolest varasemast suurem ja mitmekesisem. “Proovisõitu pakutakse enam kui 70 autoga, sealjuures pannakse rõhku elektri- ja hübriidautodele. Kui uue auto ostmine on plaanis, siis tasub kohale tulla ja autosid võrrelda,” rääkis Motoshow projektijuht Henrik Urbel. Kuivõrd elektriautod annavad väljapanekutes tugevalt tooni, tutvustatakse korraldaja sõnul messil ka elektriautode laadimislahendusi.
Juba 26. aastat toimuva Motoshow korraldajad astuvad ka tänavu klassikalise autonäituse raamidest välja ja toovad publiku ette ka mototehnika ning “Maamess esitleb” põllu-, metsa- ja kommunaalmasinate näituse. Avatud on ATV’de proovisõiduala. Uudisena tutvustatakse tänavusel messil uut veetehnikat.
Eesti auto-motosport 100 juubeli tähistamisest ei minda mööda ka Tartu autonäitusel. Eesti Autospordi Liidu eestvedamisel esitletakse Toyota Yaris WRC autot ning Markko Märtini omaaegset Ford Focus WRC võistlusautot. Tähtpäeva tähistatakse suurelt ja väljapanekuid jagub nii messihalli kui näituseväljakule.
Taaskord saab messil näha haruldasi sõidukeid. “Eestis leidub hulgaliselt privaatseid autokollektsioone, mille kohta väga ei teata ja mida iga autonäituse korraldaja ihaldab näidata. Sel korral on Motoshow publiku ees haruldane KGB autode kollektsioon. Näituse moodustavad kuus nõukogude võimu käsutuses olnud haruldast autot aastatest 1934-1990. Laiem üldsus ei teadnud kuni 1990. aastateni, et selliste ümberehitustega autod üleüldse olemas olid,” kirjeldas Urbel.
Traditsiooniliselt võtavad messil koha sisse ka hobisõidukid. Vanatehnikaklubi Levatek koondab näiteks messiks kokku autod, mis on uunikumi staatust tähistava musta numbrimärgi saanud viimase kolme aasta jooksul. Vanuse poolest nooremaid, aga ulatuslikult ümber ehitatud autosid saab aga uudistada tuunitud autode näitusel.
Messil osaleb tänavu ligemale 70 ettevõtet ja organisatsiooni. Näitus laiub messipaviljonides ja kolmel hektaril näituseväljakul, kuhu kerkib läbi aegade suurim telklinnak põrandapinnaga 1400 ruutmeetrit.
Motoshow toimub 10.-12. septembril Tartu messikeskuses.
Rohkem infot: www.motoshow.ee.