Tallinnas avatakse Ferrari esindussalong

07.08.2020

Soome suurim luksusautomüüja Luxury Collection avab reedel, 14. augustil Tallinnas Baltimaade esimese Ferrari esindussalongi.

Autokeskuse juhi Esa Schroderusi sõnul saab Eestist osta kõiki Ferrari mudeleid ning Tallinna kohapealne autovalik vahetub iga kahe nädala tagant. „Korraga on kohapeal miljonite eest võimsaid masinaid, mida saab ka testida,” ütles Schroderus.

“Lisaks Ferraridele saab Luxury Collectioni Tallinna esindusest osta ka teisi uusi ning kasutatud eksootilisi automarke, näiteks McLareneid. Eesti maksud on Soomest madalamad ning see peegeldab ka hinnas – eestlased saavad oma Ferrari tunduvalt soodsamalt kätte,” lubas Schroderus ja lisas, et kui seni pidid Eesti Ferrari omanikud oma auto Soome hooldusesse viima, siis nüüd saab selle Tallinna esindusse tuua ja Luxury Collection hoolitseb masina eest edasi.

“Eesti elatustase on kiiresti tõusnud ning ma usun siinse majandusedu jätkumisse. Ferraride registreerimine on iga aastaga tõusnud ning Tallinn on rahvusvaheline linn ja sellevõrra huvi maailma tippklassi autode vastu kasvab pidevalt,” ütles Schroderus.

“Võib küsida, kas praegu on superautode esindussalongi avamiseks just kõige parem aeg, aga näiteks selle aasta juuni oli meie jaoks Soomes aegade parima müügiga kuu. Arvan, et tänavu saab Eestis müüa kuni viis ning järgmisel aastal 10-12 uut superautot,” ütles Schroderus.

Schroderusi sõnul sai ettevõtte suhe Ferrariga värskelt täiendust kui Luxury Collectioniga ühines osanikuna pikaajajaline Ferrari tehasemeeskonna piloot, kahekordne LeMansi võitja ja GTE-Pro klassi maailmameister Toni Vilander. “Toni on Ferraridega võistelnud 15 aastat ning tema jaoks on Maranello sisuliselt kodurada. Toni Vilander hakkab edaspidi osalema Eestis korraldatavatel võistlus- ja testimisüritustel, millel kliendid näevad superautode tõelisi võimeid,” lisas Schroderus.

Tallinna Luxury Collection keskust hakkab vedama Torsten Kihlman, kes on ka varem Eestis superautode müügiga tegelenud.

2009. aastal asutatud Luxury Collection on Soome suurim luksus- ja sportautode müüja, Ferrari ametlik maaletooja ja hooldaja. Mullu müüs Luxury Collection 270 autot, sealhulgas 50 Ferrarit. Ettevõtte 2019. aasta käive oli 31 miljonit eurot.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid