Spetsialist annab nõu: ka auto sisemus määrdub, hoolda seda regulaarselt

29.05.2019
Iga omanik peaks oma autole kergemat sisepuhastust tegema vähemalt korra kahe nädala jooksul. | Markus Pentikäinen

Oma auto sisemust peaks omanik vähemalt kaks korda kuus puhastama - regulaarne puhastamine hoiab interjööri ilusana ning nii kestab see kaua. Samuti tõstab korrapärane sisehooldus auto väärtust järelturul.

„Kui auto välisilme on räpane, viime selle tavaliselt üsna ruttu pesulasse, aga kui tihti me oma auto sisemust puhastame?“ küsis retooriliselt Ideal Auto sise- ja välipuhastuse spetsialist Sander Pikkur, vastates, et iga omanik peaks oma autole kergemat sisepuhastust tegema vähemalt korra kahe nädala jooksul, sest igapäevase sõitmisega määrdub masin kiiresti.

Praktika näitab, et juhid ei mõtle enamasti sisehooldusele ja seetõttu autot ka seestpoolt eriti tihti ei hooldata. Ometi aga peaks, sest auto on investeering, mille käekäigu eest tasub hea seista. Spetsialisti sõnul aitab hea ja korrapärane sisehooldus auto väärtust hoida.

Pikkuri sõnul ei sõltu auto sisemuse regulaarne puhastamine interjööri materjalist või toonist ja ühtviisi hooldamist vajab nii nahk- kui tekstiilsisu. Kui lihtsama puhastusega saavad autojuhid ise väga hästi hakkama, siis paar korda aastas tuleks suurem sisepuhastus ette võtta. Nahk- ja tekstiilsisu kauakestva ning puhta tulemuse säilitamiseks tuleks sõiduk Pikkuri sõnul viia spetsialistidele, kes kasutavad õigeid hooldusvahendeid ja -meetodeid. „Näiteks täielikku nahkistmete, rooli ja polstrite hooldust peaks laskma oma autole teha vähemalt kaks korda aastas ning enamasti sisaldab see puhastamist, kuivatamist ning pindade kaitsmiseks ja tulemuse säilitamiseks vajalike vahenditega katmist,“ selgitab Pikkur.

Ideal Auto sise- ja välipuhastuse spetsialist sõnab, et alati on mõttekas teenusepakkujalt uurida, milliseid võtteid auto sisemuse hooldamiseks kasutatakse, sest oluline on, et puhastatud saaks kogu auto sisemus – alustades kitsamatest vahedest, õmblustest ja lõpetades nurgatagustega. „Parimad asjatundjad kasutavad lisaks ettenähtud masinatele ka harja, pintslit ja mikrofiiberlappi, et tulemus saaks laitmatu,“ õpetab Pikkur, mida autojuhid teenust valides tähele võiksid panna.

 

Oma auto sisemuse eest hoolitsemiseks jagab Ideal Auto sise- ja välipuhastuse spetsialist  Sander Pikkur nelja head nippi:

1. Kasuta tolmuimejat – aga mitte kohe põrandal

Kui tolmuimejaga oma auto sisemust puhastad, ära kunagi alusta põrandast, sest kui liigud edasi istmete ja teiste pindadeni, kannad põrandalt kaasa tulnud mustuse lihtsalt laiali. „Alusta pigem armatuurlauast, keskkonsoolist, uksepaneelidest ja istmetest ning seejärel liigu madalamatele tasapindadele,“ soovitab Pikkur.

2. Puhasta ukse ja kere vaheline ala

Auto ukse ja kere vaheline ala on miski, mida me näeme esimene asjana, kui ukse avame ja autosse istume, aga sageli jätame sellele sisepuhastust tehes tähelepanu pööramata. „Puhastamiseks on hea kasutada näiteks mikrofiiberlappi, millel veidi poleerimisvahendit, mis aitab hoida selle ala ilusamana.“

3. Ära unusta küljeklaaside ülemisi ääri

Enamasti tõmmatakse autoklaasid puhastuslapiga kiirkorras üle, jättes aga küljeklaaside ülemised ääred tähelepanuta. „Lase aknad veidi allapoole, kui neid puhastad – nii saad kogu pinna puhtaks pühkida ja ülemisse äärde ei jää inetut musta ranti,“ õpetab auto puhastuse spetsialist.

4. Puhasta jalamatte korra nädalas

Autospetsialistid soovitavad jalamatte puhastada vähemalt korra nädalas, et need säiliks paremini ning ei koguks endasse liialt mustust. „Eriti talvisel ajal koguvad jalamatid palju niiskust ja soolarantide teke on paratamatu. Need tuleks eemaldada aga esimesel võimalusel, sest muidu ruttad varsti autopoodi uute jalamattide järele,“ räägib Pikkur.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid