Põnev hobimaailm – õpi midagi uut või taasavasta vana

31.05.2021
Sisuturundus

Noorena on inimestel tihti hunnik erinevaid hobisid. Mõnikord kõik ühel ajal, teinekord vahetatakse hobisid sama tihedalt kui sokke. Täiskasvanuks saades võivad kiire igapäevaelu juures hobid kõrvale jääda, kuid tegelikult võiks oma meelistegevusteks siiski aega leida. Hobid maandavad stressi ja aitavad mõtted töö- ja pereelult veidigi kõrvale juhtida. Kui sa ka pole leidnud praeguseks lemmikhobi, siis võimalusi uute ja põnevate tegevuste avastamiseks on palju.

Õppida võib terve elu

Internet on iseseisvalt õppimise võimalusi oluliselt laiendanud. Pole vaja raamatukogust hunnikute viisi õpikuid koju tuua või osaleda hirmkallitel kursustel. Vähemalt algtasemel saab pea kõik huvitava omandatud ka interneti vahendusel. Lisaks klassikalistele kursustele ja loengutele on võimalik lugeda e-raamatuid, vaadata õppevideoid ning lihtsalt otsida informatsiooni selle kohta, mis kõige rohkem huvi pakub.

Uus keel või meenuta vana

On ütlus, et iga keel avab ukse uude maailma ning see on võrdlemisi tõsi. Selleks aga peab esmalt keele endale selgeks tegema. Miks mitte valida keel, mida oled alati tahtnud õppida aga pole siiani aega leidnud? Kui on motivatsiooni ja huvi, saab ka algtasemel alustaja suhtluskeele üsna ruttu kätte. Või kui oled keelt õppinud ja see on rooste läinud, ehk on just nüüd aeg unustatu  meelde tuletada? Keele õppimine võtab aega, ent just seetõttu tahad alustada nüüd, mitte kümne aasta pärast. Abimeesteks on erinevad rakendused, veebilehed ning suhtluskeskkonnad.

Pildid, mis jäävad

Uue hobi avastamine ei pea alati tähendama suurt investeeringut. Kasuta ka asju, mis sul juba olemas. Enamikel inimestel on nutitelefon, millel omakorda võrdlemisi hea kaamera! See tähendab, et kui alles alustad fotograafia teekonda, ei pea ilmtingimata esimese asjana poolprofi tehnikat soetama! Ka telefonikaamera abil saab õppida valguse muutumist ja sellega kaasnevaid võimalusi, mängida säriga ning teha selgeks erinevad kompositsioonireeglid. Kui tunned, et nutitelefonist jääb väheks, on tarbimislaen variandiks, kuidas oma varustus järgmisele tasemele viia. 

Klassikaline lahendus ehk lauamängud

Lauamängude põnevasse maailma võib kergesti ära eksida. Võrreldes möödunud ajaga, on turule jõudnud rohkelt mänge! Vastavalt vanusele, oskustele, huvile ning mängijate hulgale leiad sellest valikust kindlasti ideaalse mängu. Lisaks on lauamängud heaks võimaluseks, kuidas pereliikmed ning sõbrad ekraanide tagant ära saada ja veeta koos tõelist kvaliteetaega.

Aia jaoks on ruumi igal pool

Rohelised lehed ning värvikirevad õied teevad meele rõõmsaks ning muudavad koduse ruumi hubaseks oaasiks. Kui on rohkem ruumi, võid rohehobi edasi arendada ning kasvatada maitsetaimi või lausa erinevaid köögivilju! Paljude jaoks on taimedega tegelemine lausa meditatiivne tegevus! Enne veendu vaid selles, et pakutavad kasvutingimused on väljavalitud taimedele sobilikud.

Astu koduuksest välja

Kordatehtud matkarajad, hästi varustatud grillplatsid ning kergesti kasutatavad telefonirakendused on muutnud matkamise kättesaadavaks. Matkamine aitab parandada vaimset aga ka füüsilist tervist, maandab stressi ning pakub võimalust nautida loodust. Kui ei tea, kust pihta hakata, võta rahulikult. Pole vaja alustada nädalapikkuse retkega, vaid vali esimeseks matkakogemuseks näiteks tunni või paarine matk, mis kulgeb hästi märgistatud radadel. Ära pelga tutvuda ka radadega, mis on raskemini ligipääsetavad – see tähendab vähem inimesi!

Dokumentaalid ja muusika

Oma turvalisest keskkonnast aitab välja jõuda seegi, kui lisad igapäevaellu midagi uut. Olgu selleks siis dokumentaalid teemadel, millest sa midagi ei teadnud või muusika, mida ei ole varem kuulma juhtunud. Selliselt võid avastada nii mõnegi põneva teema, mida tahad edasi uurida või artisti, keda igapäevaselt kuulata.

Lapsepõlve unustatud rõõmud

Kui ükski mainitud valik pole päris see, mõtle lapsepõlvele. Ehk jäi toona mõni hobi katki, sest sellest ei saanud karjääri ja seega ei näinud enam ka mõtete hobiga jätkata? Just nüüd on õige aeg meelt muuta ja hobi uuesti käsile võtta. Joonistamine või maalimine on suurepäraseks tegevuseks igas vanuses. Malemäng aitab meelt teravana hoida ning absoluutselt kõikide spordialadega saab tegeleda ka harrastaja tasemel.

Täiskasvanuna on eeliseks seegi, et sul on vabad käed oma raha kasutamisel. Jah, mõni hobi võib olla võrdlemisi kallis. See tähendab, et on vaja raha säästa või võtta appi krediitkaart. Investeeringud hobidesse on aga tihti end väärt ja täidavad hinge rahuloluga. Igal juhul võid olla kindel, et põneva hobiga muutub kogu maailm palju säravamaks. 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid