Õhutaksodest suurima reisilennukini

Teodor Luczkowski
Aeropress
01.08.2023
Saudid on tõsiselt ette võtnud turismi arendamise. Pariisis näitas vastloodud Riyadh Air oma värvikujundust Boeing 787-9 Dreamlineril. Seda tüüpi lennukeid on lennufirmal plaanis võtta kasutusele 72.

Pandeemia sundis paljud traditsioonilised üritused pausile. Piirangute leevendamise ajakava järgi juhtus nii, et Euroopa kahest tähtsamast lennundusnäitusest selle aastakümne sees toimus esimesena 2022. aastal Farnborough Airshow Inglismaal ning tänavu Paris Air Show Le Bourget´ lennuväljal.

Sunnitud pausi tõttu oli üksjagu aega paika panna, kellele need lennundusnäitused eelkõige mõeldud on. Inglased olid nädalalõpu publikupäevadest juba varem loobunud, näituse viimase päeva nimeks sai  esmakordselt Pioneers of Tomorrow, kuhu oodati peamiselt lennundusest innustunud noori.

Publikupäevast oli loobunud ka kaks kuud enne Paris Air Show’d toimunud väikelennunduse näitus AERO Saksamaal Friedrichshafenis, küll aga tagati eralennukitele mõeldud parkimiskohtade piisavus näituselinna ja selle lähinaabruses asuvatel lennuväljadel. Ent prantslased jätkasid endiselt nädalapikkuse üritusega, millesse mahtusid ka publikupäevad.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid