Kui võtate kasutusele nutikella, on tähtis teada, kuidas seda kanda. Ehk kus täpselt ja kuidas see randmel peaks paiknema. Sageli tõmmatakse kellarihm liiga tihedalt ümber randme. Kell peab olema kinnitatud nii, et seda saaks randmel vabalt edasi-tagasi liigutada. Nagu teiste aksessuaaride puhul, on ka nutikella kasutamisel mõnikord hea kella kandmisharjumusi muuta, tõstes selle näiteks ühelt randmelt teisele. See võimaldab nahal puhata ja hingata, kaotamata samal ajal funktsionaalsust, näiteks Garmini nutikella puhul sammude, intensiivse tegevuse minutite või stressinäitude jälgimist ning muid andmeid, mida nutikell igapäevaselt randmel olles kogub.
Kellarihm peab olema kuiv
Silikoonrihmaga kella rihma peab regulaarselt hooldama. Kuna suurem osa nutikelladest on veekindlad, võib rihma pesta sooja voolava vee all. Nõnda toimides uhutakse minema mustuse ja seebi jäägid, mis rihma külge on duši all käies või käsi pestes kogunenud. Kuna kemikaalid võivad nahka ärritada ja kella kahjustada, ei ole seadme osade pesemisel soovitav kasutada seepi ega muid puhastusvahendeid.
Pärast pesemist on oluline seadet enne randmele tagasi panemist kuivatada, nii et see oleks täiesti kuiv. Vastasel juhul võib niiske ja halvimal juhul kaua tihedalt ümber randme kinnitatud kellarihm põhjustada nahaärritust.
Sellepärast veenduge alati, eriti pärast sportimist või muud kokkupuudet veega, et käe ja silikoonrihma vahele ei jääks niiskust. Garmin tuletab meelde, et kui järgite kella õige hooldamise ja kandmise põhimõtteid, vähendate riski nahaärrituse tekkeks.
Silikoonrihmad – ohutud, kui järgida õiget hooldust
Dermatoloog Raimonds Karls: „Arvestades suurt nõudlust silikoonrihmade järele, võin kinnitada, et nende kasutamine on piisavalt ohutu. Muidugi võib esineda üksikuid erandeid, mil sellest materjalist valmistatud kellarihm siiski põhjustab nahareaktsiooni. Naha tervisele peab tähelepanu pöörama nii talvel kui ka suvel – suvel võib nahaärritus tekkida siis, kui silikoonrihma ümber püsib pikka aega niiskus (higi või vesi), talvel on ärrituse põhjuseks külm ja tuul.
Ärritusohu vähendamiseks soovitame regulaarselt hooldada mitte ainult silikoonrihma, vaid ka kella sooni ja sopistusi, mida on lihtne puhastada vatitikuga. Aeg-ajalt tasuks puhastada ka rõivaste taskuid, sest sinna kipub kogunema tolmu, liiva ja muud sodi. Nutikella kasutamise kohal ei soovitata kasutada nahahooldustooteid. Kui selleks tekib siiski vajadus, tuleb toodet nahale kanda õhukese kihina, et see saaks täielikult naha sisse imenduda.“
Kui punetus ei kao, konsulteerige asjatundjaga
„Nahaärrituse korral lõpetage esimese asjana kella kasutamine tundlikus piirkonnas, tõstes kella ühe käe randmelt teisele. Kui punetusega kaasneb ka sügelus, võib tegemist olla allergilise reaktsiooniga. Tuleb siiski märkida, et seda esineb kõige sagedamini inimestel, kellel on olnud nahahaigusi ka varem. Naha tervise parandamiseks ja ärrituse vältimiseks on võimalik kasutada rahustava ning kergelt desinfitseeriva toimega käsimüügiravimeid. Kui aga reaktsioon on äge või ei taandu 7–10 päeva jooksul, soovitame pidada nõu nahaarstiga,“ toonitab dermatoloog R. Karls.