Mazda pakub legendaarse rotsteri Miata restaureerimise teenust

19.09.2019
Esimese põlvkonna Mazda MX-5 ehk Miata. | Mazda

Jaapani autotootja Mazda pakub koduturul legendaarse rotsteri Mazda Miata (meil tuntud kui MX-5) esimese põlvkonna autode omanikele võimalust restaureerida armastatud auto Mazda ametlikku teenuse abil.

Hetkel restaureeritakse vaid esimese mudelipõlvkonna (mudelitähis NA, tootmises 1989 kuni 1997) kuuluvaid autosid.

Tegelikult on selle mudeli esindajate taastamisega tegeletud juba 2017. aastast alates, kuid alles nüüd tuldi sellega avalikkuse ette. Restaureerimise läbinud autod on pärast kõiki protsesse paremas seisus kui omal ajal konveierilt lahkunud autod.

Lisaks auto kere taastamisele pakutakse ka võimalusi selle sisu uuendamiseks või siis jõuallika ja veermiku taastamiseks.

Auto täieliku restaureerimine läheb maksma umbes 40 000 dollarit. Tegu on küllaltki krõbeda hinnaga, sest originaalkorras Miata saab USA-s osta ca 10 000 dollariga.

Ka lubatakse, et restaureerimise käigus uuendatud detailidele kehtib garantii, mille kestvuseks on üks aasta või 10 000 kilomeetrit.

Ainus miinus: teenust pakutakse vaid klientidele Jaapanis. Küll kaalutakse praegu võimalust, et selline teenus võiks laieneda üle maailma.

Ka on restaureerimistööde maht hetkel väike: vaid kuus autot aastas. Iga auto restaureerimine võtab aega kaks kuud.

Mazda esindajad on vihjanud ka sellele, et hiljem võib sarnane restaureerimisteenus laieneda ka teiste Mazda klassikaliste autodeni, näiteks rootormootoriga kupeeni Mazda RX-7.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid