Kõige nutikamad robotniidukid 2021 aastal

Kaup24
28.05.2021
Sisuturundus
Kaup24

Robotniidukid päästavad sellest kohustusest nagu muru niitmine, millele võib sõltuvalt aia suurusest ja iseloomust kuluda mitmeid tunde kuni terve päev. Robotniiduk niidab muru ise, võimaldades teil samal ajal nautida kaunist suveilma. Neid on võimalik juhtida mobiilirakenduse kaudu, tehes nii kodus olevad lahendused veelgi mugavamaks.

Peale aja võimaldab robotniiduk säästa ka raha ja lisaks teeb ta minimaalselt müra. Robotniiduk võib tunduda kallis, kuid selle ülalpidamiskulud on väiksemad kui klassikalisel muruniidukil.

Miks soetada robotniiduk?

Algselt soetades võib tunduda robotniiduk suurem investeering kui traktor või niiduk. Sõltuvalt võimsusest ja tööpiirkonnast kulub masina toiteks vajalikule elektrile 5-15 eurot. Robotniiduk ei vaja kütust ja õli. Regulaarselt on vaja vahetada terasid ja teha korralist hooldust, kuid need kulud kaasnevad ka tavaliste niitmismasinatega.

Võrreldes tavalise niidukiga tekitab robotniiduk vähem müra ja heitgaase. Tavaline niiduk saastab loodust, kuna töötavast masinast väljub palju kahjulikke heitgaase. Robotniiduk on vaikne, mistõttu pole vajadust tunda ennast halvasti ka siis, kui niitmine toimub pühapäeva hommikul kell 8.

Robotniiduk on hea ka murule, kuna niidab pidevalt ja vähe, mitte harva ja intensiivselt. Vastavalt seadistusele lõikab robotniiduk paari millimeetri haaval, jättes mahalõigatud lible väetisena muru sisse. Niimoodi saab muru toitaineid juurde, kasvades tihedamaks. Robotmuruniiduk aitab vältida samblakihi tekkimist, kuna niiduk liigub pidevalt, põhjustades nii samblale ebasobivad tingimused kasvamiseks.

Lisaks on robot üsna vargakindel seade, kuna peale niitja on vaja võtta kaasa ka laadimisjaam. Selle kättesaamine ei ole lihtne. Peale selle on robotitel ka pin-koodid ja alarmid, mis segavad varastel vaikselt toimetada. Võimalik on ka robotniiduki kindlustamine koduse varana.

Milline robotniiduk valida?

Robotniidukit valides tasub mõelda eelkõige aia suurusele ja iseloomule. Samuti tuleb jälgida ka aias olevaid takistusi - puid, peenraid ja põõsaid. Nutikad niidukid saavad ka nendes aedades liikumisega hakkama.

Tasub jälgida, et ostetav masin ei oleks niiduvõime piiri peal. Seda mõjutavad ka inimese erisoovid niitmise ajastuse osas. Maksimaalne lubatud niiduvõimekuse saavutamine on võimalik, kui robotniiduk saab teha tööd 24/7. Võimekust mõjutavad ka takistused puude, peenarde ja põõsaste näol. Samuti võib võimekuse piiril olev niiduk jääda hätta kevadise kiire kasvuga. Kui aias on künkad, tasub valida niiduk, mis saab nende ületamisega hakkama.

Robotniiduk sobib niitma alasid, kus varasemalt niitis tavaline muruniiduk. Rohkete takistuste korral ei pruugi niiduk leida laadimisjaama. Läbipääsud takistuste vahel võiksid olla vähemalt meetri laiused. Vastasel korral ei pruugi niiduk sealt vahelt läbi mahtuda. Kitsaste kohtade jaoks tuleb kasutada trimmerit, mille valikuga saate tutvuda siit.

Sarnaselt muu kodutehnikaga lisandub ka robotniidukile nutikaid funktsioone. Näiteks on osa mudelitel võimalik jälgida niidukit kaardi pealt. See on hea olukorras, kus kahtlustate seadme vargust või kardate, et ei leia teda hoovi pealt üles. Võimalik on reguleerida seadme niitmise aega ja kõrgust. Tutvustame teile nutikaid niidukeid.

Worx Landroid M700 WR142E

Tegemist on niidukiga, mida soovitatakse kasutada kuni 700 ruutmeetri suuruste alade niitmiseks. Tema üks ainulaadsemaid omadusi on tajuda ümbritsevat keskkonda tehisintellekti abil, võimaldades teha kavandatud tööd veelgi sihipärasemalt ja tulemuslikumalt. Olles tutvunud keskkonnaga, on niiduk võimeline tõrke korral langetama õige otsuse - kas jääda seisma või muuta suunda.

Robot saab hakkama ka raskesti ligipääsetavate kohtade ja keerukate aladega. Tehisintellekt valib parima viisi muru töötlemiseks, arvestades rohu tüüpi, temperatuuri, vajalikku päikest ja vee kogust ning muid olulisi tegureid. Niiduk saab hakkama rohu lõikamisega nii servadel, nõlvadel kui ka kitsastel nurkadel. Töö tulemus on kaunis ja kvaliteetne.

Peale töö lõpetamist liigub robot laadimispunkti, et akut laadida. Kokkupanek on lihtne, tuleb lugeda kasutusjuhendit. Ühe laadimisega on võimalik niita muru kuni 2 tundi.

Gardena Sileno+ 1300

See niiduk sobib suurematele aedadele, kus niidetavat pinda on kuni 1300 ruutmeetrit. Tegemist on võimeka robotiga, mis saab hakkama ka raskemate pinnavormidega. Niidukil on EasyPassage funktsioon, mis võimaldab saada hakkama ka kitsastes oludes. Plastikust korpus võimaldab saada hakkama ka vihmaga. Tehnoloogia võimaldab niidukil tegutseda ka kitsastes oludes. Takistuse ilmnedes oskavad põrkeandur ja piirdekaabel vastavalt reageerida, vältides vigastusi.

Hästi teravad lõiketerad lõikavad muru kääridega sarnaselt. Lõikeamise kõrgust on võimalik ise reguleerida. Lõigatud murujäägid hekseldatakse väikeseks ja pannakse niidetud murule väetiseks, tagades nii ühtlase, tiheda ja värske murulapi.

McCulloch ROB S800

Antud niiduk sobib kuni 400 ruutmeetrilisele plastile juhul, kui nõlvad pole järsemad kui 20 kraadi. Robot on autonoomne ja varustatud vastupidava liitium-ioonakuga. Niiduk on lihtne, kuid varustatud rohkete lisafunktsioonidega. Võimalik on serva lähedalt lõikamine, niitmist mittevajavate kohtade välistamine ja energia säästmine.

Robotniiduk niidab juhusliku mustri järgi ning multšib muru. Selleks kasutab ta 3 pöörlevat tera, mis on kinnitatud pöörleva ketta külge. See moodustab unikaalse lõikamise süsteemi. Muru lõikab niiduk 2-5 cm kõrguselt, tehes samal ajal vähe müra.

Peale robotniidukite on Kaup24 veebipoes saadaval ka tavalised muruniidukid. Meie valikuga on võimalik tutvuda siin.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid