PZU Kindlustus: sõidukikahjud jätkasid aprillis langust

19.05.2020
Kevadele omaselt oli aprillis märgata klaasikahjude tõusu. | VW

PZU Kindlustus (PZU) maksis aprillis klientidele ligi 2,4 miljonit eurot kahjuhüvitisi, mida oli ligi neljandiku võrra vähem kui eelnenud kuul. Peamine põhjus oli sõidukahjude langus ligi veerandi võrra, mis oli tingitud eriolukorra hõredamast liiklusest, teatas PZU.

Kui märtsis oli PZU-l liiklus- ja kaskokahjusid 30 protsenti vähem kui aasta eest, siis aprillis jäi langus 25 protsendi juurde ning see peegeldas Eesti teedel valitsenud väikest liiklustihedust.  „Küll on näha kevadele omaselt klaasikahjude tõusu, mis tuleneb teetööde hooaja algusest ning siin-seal esinevast lahtisest killustikust. Kahjude vältimiseks on soovitav hoida eessõitjaga pikivahet ning järgida piirkiirust. Kui klaasile on tekkinud täke, siis seda saab klaasitöökojas parandada ning kulu kannab kindlustus,“ ütles PZU kahjukäsitluse juht Urmas Saar.

Kuigi aprillis tegi PZU veel väljamakseid pandeemia tõttu hätta jäänud reisijatele, vähenesid ka reisikindlustuse kahjud, kuna piirid olid suletud. „Nagu varem öeldud, on pandeemia hinnalipik PZU-le üle poole miljoni euro ning mõned juhtumid on veel lahendamisel, kuna inimesed ei ole saanud Eestisse tagasi pöörduda,“ ütles Saar.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid