Kaitseväe sõidukipark täieneb 40 uue Volvo konteinerveokiga

12.06.2020
Ardi Hallismaa

Täna andis Volvo Trucks Estonia Eesti Kaitseväele üle esimesed 9 Volvo FMX veokit. Need veokid on osa suuremast raamlepingust, mille raames Eesti Kaitseinvesteeringute Keskus hangib 2020. aastal kokku 40 spetsiaalselt militaarvajadustele vastavat uut veokit, mis kahekordistavad Kaitseväe veokite senise arvu.

Kaitseinvesteeringute keskus ostab Volvo Trucks Estonialt uued kaitsevõimekust tõstvad ning kuluefektiivsed universaalsed Volvo FMX konteinerveokid.

Sõidukid on toodetud Rootsis, ent kogu lisavarustus ja pealisehitus on projekteeritud ning paigaldatud Eestis Volvo Trucks Estonia poolt koostöös Eesti ettevõttega Pro Lift OÜ. Viimane töötas välja ja valmistas erilahendusena militaarotstarbelise seadme, millega saab opereerida nii konkslifti vahetuskeresid kui ka merekonteinereid.

Tarnitud Volvo veokid võtab suuremas jaos kasutusele 2. jalaväebrigaadi tagalapataljon ja toetuse väejuhatuse logistikapataljon.

Kaitseminister Jüri Luik avaldas rõõmu Eesti sõjalise võimekuse tõusu üle. „Nende konteinerveokitega saab sisuliselt vedada kõike, mis Eesti kaitseväel tarvis ning seda erakordselt suures koguses – kuni 65 tonni,“ lausus Luik.

Raamleping sõlmiti mullu augustis ning lepingu maht on kokku ca 6,9 miljonit eurot. Esimesed kaks sõidukit anti Eesti Kaitseväele üle selle aasta veebruaris, mis andis võimaluse veokeid eksponeerida ka paraadil ning viimane tarne on planeeritud selle aasta viimasesse kvartalisse.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid