Jaguar I-Pace – Euroopa aasta auto 2019

Tõnu Ojala
04.03.2019
Euroopa aasta auto ajaloo napima võidu võttis sel korral oma elektriautoga I-Pace Jaguar. | Tõnu Ojala

Euroopa mainekaim autoauhind, alates 1964. aastast välja antav Euroopa aasta auto, kuulub sel aastal esmakordselt Jaguarile, kelle elektriauto I-Pace edestas ülipingelises konkurentsis sama punktiskoori kogunud Alpine A110.

Esialgsest 38 autost koosnenud eelvalikust jõudsid 7 finalisti hulka Alpine A110, Citroën C5 Aircross, Ford Focus, Jaguar I-Pace, Kia Ceed, Mercedes-Benz A-class ja Peugeot 508.  

Esmakordselt ei selgunud Euroopa aasta punktide kogusummas, sest nii Alpine kui Jaguar kogusid võrdselt 250 punkti ja nii tuli punktid veel kord nende omavahelises konkurentsis üle vaadata. Siin jäi napilt peale Jaguar, kelle I-Pace on COTY ajaloos teine esikohale jõudnud elektriauto (2011. aastal võitis Nissan Leaf)..

Kolmandaks jäänud Kia kaotas esimesele kahele vaid kolme punktiga, üle 200 punkti kogusid ka Ford ja Citroën.

Parameetrid, millest 23 Euroopa riigi 60 autoajakirjanikust koosnev žürii oma otsuse tegemisel juhindus, olid disain, mugavus, ohutus, ökonoomsus, juhitavus, dünaamika, praktilisus, keskkonnasõbralikkus ning hind.

Üha enam muutub nn vana Euroopa nägu ka Eesti automaailm ning seda näeb ka Euroopa ning Eesti Aasta Auto konkursside finalistide nimekirju kõrvutades. Kolm autot – Ford Focus, Kia Ceed ja Peugeot 508 – olid ka Tehnikamaailma eestvedamisel korraldatud tänavuse Eesti Aasta Auto finalistide seas ning rohkemat kattuvust välistas suuresti see, et Eestisse polnud kõik Euroopa konkursi finalistid siinse tähtaja kukkudes veel jõudnud.

Euroopa aasta auto auhinnatseremoonia oli avalöögiks sel nädalal avatavale 89. Genfi rahvusvahelisele autonäitusele.

Mullu kandis Euroopa Aasta auto tiitlit selle konkursi ajaloos esmakordselt Volvo – siis võttis Seat Ibiza ja BMW 5.seeria ees esikoha Volvo XC40.

 

Euroopa aasta auto 2019

  1. Jaguar I-Pace                                  250
  2. Alpina A110                                    250
  3. Kia Ceed                                         247
  4. Ford Focus                                      235
  5. Citroën C5 Aircross                         210
  6. Peugeot 508                                   192
  7. MB A-klass                                     116

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid