Huvitavat juuli Tehnikamaailmas

01.07.2024

Juulikuises Tehnikamaailmas kõrvutame nelja väikest linnamaasturit, sõidame Renault uue lipulaeva Rafale´ga, uue nime saanud Volvo EC40-ga ja uuenduskuuri läbinud Nissan Qashqaiga. Meenutame läbi kukkunud ent ometi autoajalukku suure jälje jätnud rootormootoriga NSU Ro80 ja teeme vahekokkuvõtte seisust Eesti autoturul.

Testime netikõlareid, saame teada, millised on värskeimad trendis arvutimaailmas ja otsime ajaloost välja maailma esimese mikrolaineahju.

Kaherattaliste huvilistele on seekord välja pakkuda kaks vägagi erinevat elektrilist mootorratast - linnaliiklusse mõeldud BMW CE 02 eParcourer ja krossiradasid vallutada sooviv Stark Varg Alpha. Lisaks uurime, kuidas on Hondal õnnestunud oma CB650R ilma sidurita käike vahetama panna.

Uurime, kui kaugel ollakse lennutaksode arendamisega ja millised on hiinlaste plaanid Kuu vallutamisel. Teeme juttu ka kahest uuest hiigelraketist, millega ehk tulevikus Marsilegi lennatakse.

Ei saa taas ümber ka Ukraina teemast - mida kujutavad endast Saksa tiibraketid Taurus, mida ukrainlased tahaks, aga mida sakslased kuidagi anda ei soovi.

Tutvustame eelseisvaid muudatusi F1 maailmas ja teeme kokkuvõtte hiljutistest tähtsamatest võidusõitudest. Ja mälestame meie seast nüüd vist küll juba lõplikult lahkunud Genfi autonäitust... Muidugi pole see kaugeltki kõik - head lugemist!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid