Huvitavat oktoobri Tehnikamaailmas

03.10.2022

Kõrvutame kahte esindusautot Audilt ja Mercedes-Benzilt. Heidame pilgu autodisainerite töökodadesse. Sõidame kahe Rolls-Royce´i ja läbi aegade võimsaima seeria-Škodaga, tutvume taassünni läbi teinud VW hipibussiga, USA turule mõeldud pika Jeep Grand Cherokeega ja facelift´i läbinud Citroën C5 Aircrossiga. Autoajaloost meenutame esimest Porschet ja üht väga isemoodi Renault Cliot.

Tänavusele mootorrattahooajale paneme punkti koguni nelja erineva Royal Enfieldi sadulas.

September oli tihe messikuu. Kodustest ettevõtmistest oli tähtsaim Tartu motoshow, ent maailmas vaadati Detroidi poole, kus üle pika aja toimus Põhja-Ameerika tähtsaim autonäitus NAIAS. Aga põikame sisse ka autotarvikute messile Automechanika 2022 Frankfurdis.

Testime 65-tolliseid tippklassi telereid. Meenutame tänaseks ajaloo unustusse vajunud isemoodi videoplaate. Kusjuures mitte ainult ei meenuta, vaid paneme ühe VHD-mängija ka reaalselt tööle! Arvutihuvilised saavad aga teada, millised on viimased trendid ja suunad protsessorite, emaplaatide, SSD-de, võrgukaartide jne maailmas.

Meenutame Ukraina lennukitootja Antonov rekordlennukeid ja saame teada, kas ja kuidas An-id Eestiga seotud on olnud. Saame teada, milline lennuk oli kõva pretendent II maailmasõja aegse kõige koledama Saksa lennumasina tiitlile.

Tutvustame uusi tulijaid F1 stardirivis ja õnnitleme Robert Virvest äsja saavutatud Junior WRC maailmameistritiitli puhul.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid