Huvitavat detsembri Tehnikamaailmas

30.11.2020

Seekordses TMi autotestis on vastakuti keskklassi luukpärad – mitmekülgsed ja praktilised sõidukid, mis haaravad turgu numbri võrra suuremateltki autodelt. Paremal juhul on neis ruumi nagu universaalis ja varustust nagu luksusautos.

Proovisõidus on Mazda MX-30 ja Cupra Formentor. Samuti uurime, kuidas pisut enne milleeniumit ilmavalgust näinud Honda S2000 end autoajaloo vaimustavamate autode sekka kirjutas.

Meie raudteedel ei liigu mitte ainult rongid, juba pea kaks aastakümmet kasutatakse meilgi rööbastel sõitmiseks Hi-Rail-ratastel eritehnikat, mille hulka kuuluvad ka mitmesugused autod ja isegi ekskavaatorid.

Testime soodsaid 5G-telefone ja uurime, kas 5G-ga kaasnevatel erineva raskusastmega „hirmujuttudel” alates viiruste levimisest ja lõpetades sellega, et antennide läheduses langevad kõik surnult maha – on alust või mitte.

Google’i kaardid on head autoga navigeerimisel ja võõras linnas liikudes tähtsamate maamärkide ülesleidmiseks – hiljuti tegi see väärt abimees läbi mitmeid uuendusi.

Ka saame teada, kus ja millal tehti maailma esimene foto.

Nii mõnegi praegu igapäevaselt kasutatava seadme üle on esialgu naerdud ning sõna „patetenteeritud või patenditud“ taga ei sisaldu alati mõistlikku või kasutuskõlblikku leiutist. Kogusime kokku mitmed leiutised, mis on kas totrad või nupukad või mõlemad. Igal juhul patenditud.

Paar kuud tagasi kirjutasime USA strateegilisest pommitajast B-52, nüüd paneme talle vastu Nõukogude Liidu vasted M-4 ning Tu-95.

Lewis Hamilton kindlustas esikohaga Türgi etapil oma karjääri seitsmenda MM-tiitli, millega tõusis jagama tiitlivõitude rekordit Michael Schumacheriga ning Red Bulli noorte sõitjate programm, suuresti tänu millele ka Eesti võidusõitja Jüri Vips nüüd F1 superlitsentsi omanik on, tähistas oma 20. sünnipäeva.

Ja et aastavahetus on ukse ees, on peatse uue aasta vastuvõtu pokaalikõlistamise eel paslik heita pilk šampanja kui veinide kuninga (ja kuningate veini) ajaloole ning valmistamise tehnoloogiatele.

Loomulikult leiab aasta viimasest TMist ka kokkuvõtliku 2020. aasta sisukorra.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid