Huvitavat augusti Tehnikamaailmas

Tõnu Ojala
30.07.2019

Augusti Tehnikamaailm on ilmunud. Millest siis seekord juttu tehakse?

Aastatuhandeid piisas meile enam-vähem öö ja päeva mõistest. Siis äkki hakkas seda väheks jääma. Meie jaoks aina kiirenevas ajas oleme jõudnud olukorda, kus tehnika arvutijuhtimisel ja kosmoseprotsesside käitamisel on täpsuseks murdosa sekundist. Kuidas me selleni jõudsime, kuhu me sellega jõuame?

Uutest autodest sõidame BMW M2 Competitioni, Toyota Supra ja Cupra Leoniga, mootorratastest aga Triumph Scrambler 1200 XE ja Moto Guzzi V85 TT-ga. Lisaks arvutame välja, kas ja kui keskkonnasõbralik on tänapäeva elektriauto.

Autoajaloo rubriigis annab põhjust kõneaineks Ford Capri, kes tähistamas poole sajandi juubelit. Teeme kokkuvõtte I poolaastast Eesti autoturul.

Kõrvutame aktiivsusmonitore ning uurime, mis on mobiiltelefoni sees. Testime Logitechi valvekaamerat ja Nikoni uut süsteemkaamerat.

Külastame Pariisi lennundusnäitust ja proovime majutuda... kosmosehotelli! Selgitame, kas plast on inimkonna jaoks õnn või õnnetus ja saame teada, kes mõtles välja sellise igapäevase ravimi nagu seda on aspiriin. Et käes on viljakoristuse tippaeg, uurime, millised on tänapäeva kombainid.

Heidame pilgu ralli MM-võistluste ajalukku ja uurime, millega sõideti enne tänaseid WRC-autosid. Küsime mõne aasta taguselt Eesti lootustandvamalt vormelisõitjalt Kevin Korjuselt, miks ta vaid 21aastaselt oma vormelikarjääri lõpetas ja millega täna tegeleb.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid