Google hakkab ise inimeste otsingu- ja asukohainfot kustutama
08.05.2019

Kui siiamaani pidi igaüks ise oma Google’i otsingu- ja asukohainfo käsitsi ära kustutama, siis ettevõte lubab paari nädala pärast hakata seda inimeste eest automaatselt tegema.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul on Google’it sarnaselt Facebookile süüdistatud liigses isikuandmete kogumises ja salvestamises. “Nüüd Google teataski vastusena, et hakkab kasutaja soovi korral veebiajalugu ja muud isiklikku informatsiooni automaatselt kustutama,” ütles Seliov.

“Google’i automaatse kustutuse funktsioon laseb inimestel valida kolme ja 18 kuu vahel, mille järel andmed kustutatakse. Automaatselt kustutatavad andmed hõlmavad Google’ile kuuluvaid veebilehti, Android-rakenduste kasutusinfot ning läbi Google’i otsingu ning kaardirakenduse kogutud teavet,” selgitas Seliov.

Google lubab automaatse kustutamise funktsiooni käivitada paari nädala jooksul. Esialgu hakatakse soovi korral kustutama inimese veebikasutuse ning asukoha ajalugu ning hiljem laieneb võimalus tõenäoliselt ka muudele Google’i teenustele.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid