Ford plaanib Mondeo, S-maxi ja Galaxy asendada ühe autoga
17.07.2019
Ford Mondeo saadetakse varsti puhkusele. | Ford

Briti ajakirja Autocar teatel plaanib Ford suurt muudatust oma Euroopa tootevalikus: nimelt asendatakse mudelid Mondeo, S-Max ja Galaxy crossoverit meenutava universaaliga, teatab Autocar.

Hetkel veel nimetu sõiduk peaks müügisalongidesse jõudma 2021. aasta alguses. Seejuures on tegu globaalse sõidukiga, mida plaanitakse lisaks Euroopale müüa ka Põhja-Ameerikas ja teistel olulistel turgudel.

Asjaga kursis olevate inimeste kinnitusel on uus Ford oma olemuselt väga lähedane Subaru Outbackile.

Uut autot plaanitakse toota Fordi veermikuarhitektuuri C2 baasil, sama veermikku kasutab ka uus Focus. Auto jõuallikateks plaanitakse valikut bensiini- ja diiselmootoreid, samuti "pehmet" hübriidi.

Praegu pole veel selge, kas uut sõidukit pakutakse ka nelikveoga või piirdutakse kütusesäästu huvides vaid esiveoliste variantide müümisega.

Fordi esindajad loodavad, et uus auto suudab olla edukam kui Mondeo, S-Max ja Galaxy kombineeritult. Eelmisel aastal suutis Ford Europe müüa umbes 50 000 Mondeot, 24 000 S-Maxi ja 12 000 Galaxut. Need numbrid on aga piisava kasumi tagamiseks liiga madalad.

Praeguste plaanide kohaselt kaovad S-Max ja Galaxy konveierilt millalgi järgmisel aastal, Mondeo lahkumise aeg jääb tõenäoliselt samasse aega.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid