Uuring hõlmab 92% maailma elanikkonnast ja indekseerib 117 riiki, vaadeldes digitaalse elu viit põhisammast – interneti taskukohasus ja kvaliteet, e-infrastruktuur, e-turvalisus ja e-valitsus.
Peamised järeldused Eesti kohta:
- Eesti interneti taskukohasus on maailmas 35. kohal. Mobiilse interneti lubamiseks peavad eestlased töötama 12 korda rohkem (57 s/kuus) kui Iisraeli kodanikud, kellele soodsaim 1 GB pakett maksab vaid 5 s tööd kuus. Samas maksab püsivõrgu lairibaühendus Eesti kodanikele iga kuu umbes 2 tundi 13 minutit nende väärtuslikku tööajaega.
- Eesti internetikvaliteet on internetikiirust, stabiilsust ja kasvu arvestades maailmas 47. kohal ja jääb maailma keskmisega võrreldes umbes samale tasemele.
- Möödunud aastast on mobiilse interneti kiirus Eestis paranenud 27,2% (15,7 Mbps) ja püsivõrgu lairibaühenduse kiirus 12,3% (9,6 Mbps).
- Võrreldes Soomega on Eesti mobiilne internet 21%, lairibaühendus aga 37% aeglasem.
- Kõigist indeksi sammastest on Eesti nõrgim koht internetikvaliteet, mis peab paranema 60%, et jõuda parima riigi (Tšiili) tulemuseni.
Globaalne ülevaade Kokkuvõttes on kümnest kõrgeima punktisumma saanud riigist 7 Euroopas, see on nii olnud viimased kolm aastat. Iisrael on DQL 2022 arvestuses 1. kohal lükates Taani kaheaastase edumaa järel teisele kohale. Saksamaa on 3. kohal ning Prantsusmaa ja Rootsi moodustavad 117 hinnatud riigi esiviisiku. Kongo Demokraatlik Vabariik, Jeemen, Etioopia, Mosambiik ja Kamerun on viimased viis riiki.