WDBE online-seminaril räägitakse andmevoost ehituse elutsüklis

15.04.2020
Tallinna sadam | Tõnu Ojala

17. aprillil kell 13-15 toimub online-seminar „Andmevoog ehituse elutsüklis.” Tegemist on WDBE ehk World Summit on Digital Built Environment eelseminariga, mida korraldab Digitaalehituse klaster koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga.

Seminari avab Aalto Ülikooli ehitusvaldkonna professor Antti Peltokorpi, kes teeb sissejuhatava loengu ehituse digitaliseerimisest. Video vahendusel tutvustatakse Tallinna Sadama D-terminali täisdigitaalse sadamakontseptsiooni loomise lugu ning viiakse läbi paneeldiskussioon digitaalse andmevoo väljakutsetest ja selle tulevikupotentsiaalist ehitise elutsüklis. Kuulajatega jagavad kogemusi Hele-Mai Metsal ja Riho Joala (Tallinna Sadam), Peter Haab (Sweco Projekt), Miina Karafin (Nordecon), Vaiko Veeleid (Hades Geodeesia) ning Taavi Liiv (Tulitec).

Hele-Mai Metsal, Tallinna Sadama arendusosakonna juhataja ning Digitaalehituse klastri juhatuse liige: “Põhjus, miks me just D-terminalist räägime, seisneb selles, et D-terminali rekonstrueerimine on olnud Tallinna Sadama jaoks esimene projekt, mis on koostatud projekteerijate ja ehitajate poolt BIM (Building Information Modelling) nõudeid järgides. BIM nõuete väljatöötamisel on lähtutud vajadusest kasutada hoone digitaalset kaksikut ka ehitusjärgses hoone halduses.”

“Ehituses saavad BIM nõuded üha tavalisemaks, seda nii Eestis kui ka mujal riikides. Oluline on, et me järgiks neid nõudeid kõikjal ühtemoodi ning jagaks üksteisega kogemusi,” lisas Metsal. “D-terminali rekonstrueerimisest saavad kogemusi kõik ehitusega seotud osapooled ning nüüd tahame õpitut teistelegi jagada.”

Online-seminar on tasuta ning see toimub inglise keeles ja seda on hiljem võimalik ka järgi vaadata.

Kolmas World Summit on Digital Built Environment ehk WDBE 2020 toimub sel sügisel Tallinnas ja Helsingis. Tippkohtumine viib osalejad tulevikuradadele, annab võimaluse unistada suurelt ning avastada elukeskkonda, kus elame 10-30 aasta pärast. Sügisesele tippkohtumisele eelneb veel mitu eelsündmust.

WDBE Tallinna programmi eest vastutavad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Digitaalehituse klaster. Tallinna programmi toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. WDBE 2020 peakorraldaja on KiraHUB Soomest.

WDBE lisainfo: https://kirahub.org/en/wdbe2020

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid