Teadlaste öö tuleb sel aastal ilma festivalita

12.05.2020

Teaduskeskus AHHAA kutsub 25. septembril tähistama Teadlaste ööd, mis on seekord väiksem küll mahult, aga mitte sisult.

Sündmuse korraldusmeeskonna liige Anna-Liisa Ingver rääkis, et puuduva välisrahastuse tõttu on senise Teadlaste Öö festivali programmi küll kokku tõmmatud, ent Baltikumi suurim teadussündmus toimub siiski. “Sel aastal korraldame mitme-päevase festivali asemel Teadlaste öö, mis toimub traditsiooniliselt septembri viimasel reedel ning aasta suurim teadussündmus ei jää pidamata,” ütles ta.   

Ingver ütles, et Teadlaste öö eesmärk on jätkuvalt näidata, kui palju eriilmelist teadust meid igapäevaselt ümbritseb. “Tähelepanu keskmes on ikka teadlased ja nende põnev töö ning me loodame, et võimalusel avavad sel päeval külastajatele uksed ikkagi kõik, kel võimalik: teadusasutused, koolid, ülikoolid, laborid, ettevõtted, muuseumid, aga ka teised entusiastid”

Teadlaste öö korraldaja lisas, et sel aastal ei ole Teadlaste ööl ka ühte siduvat teemat ning julgustas huvilisi oma korraldussoovist märku andma. “Oma osalemisest võib AHHAA-le märku anda kuni 1. septembrini,” lisas Ingver.

Anna-Liisa Ingver kinnitas, et ka sel aastal saavad kõik korraldushuvilised oma info Teadlaste öö kodulehele kirja panna. “Lisaks proovib Teaduskeskus AHHAA oma sotsiaalmeediakanalites võimalikult palju erinevaid sündmusi kommunikeerida ning kujundab Teadlaste ööle ühtse visuaalipaketi, mida kõik kaaskorraldajad kasutada saavad.” Ingver ütles, et ka AHHAA ise plaanib oma sündmustega programmi panustada.

Teadlaste öö toimub 25. septembril, oma korraldussoovist saab teada anda e-posti aadressil tof@ahhaa.ee või elektroonilise vormi kaudu veebilehel http://www.teadlasteoo.ee/korraldajale

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid