Teadlaste Öö festival üllatab tänavu toiduteemaga

19.09.2021

20. septembril algav ja kuni 24. septembrini kestev Teadlaste Öö festival toimub sel aastal 40 asulas üle terve Eesti.

Viie päeva jooksul korraldatakse ligi 200 teadussündmust, mille seas on eksklusiivsed laborikülastused, Guinnessi rekordi püstitamise katse, erinevad töötoad ja loengud alustades putukate söömisest ja lõpetades toidukriminalistikaga ning palju muud põnevat.

Tänavuse festivali teemaks on toit ja kõik, mis sellega seondub. Peakorraldaja Monica Sasi rääkis, et lisaks aktuaalsetele teemadele nagu toidu mõju keskkonnale ja ühiskonnale, tahetakse kindlasti tähelepanu pöörata ka toidu mõjule nii vaimule kui ka kehale. “Kuna käsitletav teema on väga lai, usun, et iga festivalikülastaja leiab endale programmist miskit meelepärast,” rääkis Sasi. Viie päeva jooksul tuuakse publikuni värskemad teadussaavutused ja  näidatakse, kuidas teadus mõjutab meie igapäevaelu.

Teadusmelu kestab reedeni, mil festivali lõpetab suur Teadlaste Öö pidu AHHAA teaduskeskuses. Peakorraldaja sõnul leiab 24. septembril toimuva peo programmist palju teadusjanu kustutavat: enneolematu 360° interaktiive teadusshow, Baltikumi esimese päikeseauto lansseerimine, teadusmuusikal Tanel Padariga, stand-up-etendus “Teadlane vs koomik” jm.

AHHAA teaduskeskus peakorraldab Teadlaste Öö festivali juba 16. korda. Tegemist on kogu Baltikumi suurima teadusfestivaliga. Enamik üritusi on mõeldud kogu perele ja tasuta. Kõige värskema info leiab festivali kohta kodulehelt teadlasteoo.ee

Sarnased artiklid