Suverehvidest: nõuanded ja soovitused Rehvid123.ee-lt

11.03.2019
Sisuturundus

Suve lähenedes peavad autojuhid paratamatult rehvivahetuse peale mõtlema hakkama. Soovituslik suverehvide üleminek võiks toimuda siis, kui keskmine päevane õhutemperatuur on vähemalt +7C. Lisaks tasub meeles pidada, et naelrehvide kasutamine on lubatud kuni 1. maini.

Anname suverehvidega seoses paar soovitust:

Hoia silm peal rehvide vanusel

Pärast viit kasutusaastat peaks rehve vähemalt korra aastas hoolikalt kontrollima. Soovituslikult on seda teha lasta eksperdil. Sellise kasutusajaga rehvidel võib hakata esinema potentsiaalseid väikesi deformatsioone või isegi pragusid, mis võivad põhjustada harva ka rehvi purunemise. Kuigi tegemist on pigem väga harva esineva olukorraga, tasub sellistel asjadel kindlasti silma peal hoida.

 

Kümme aastat on maksimaalne kasutusaeg

Kui rehve on kasutatud ühtekokku 10 aastat alates nende tootmise kuupäevast, võiks tungivalt kaaluda nende väljavahetamist. Rehvid123.ee soovitab need asendada uute rehvidega. Nii saad olla kindel, et rehvid ei ole vanad ning kestavad pärast ostu mitu mitu aastat. Kuigi pealtnäha ei pruugi 10 aasta vanustel rehvidel midagi viga olla ning ka mustrit on omajagu järel, siis selle aja möödudes on rehvi algsed sõiduomadused peaaegu et kadunud.

Sama kehtib varurattal olevale rehvile, mille tehnilist olukorda tihtipeale unustama kiputakse.

 

Õigeaegne hooldus pikendab rehvide eluiga

Rehvide eluiga saab pikendada. Selleks tuleb veenduda, et rehvides on alati õige rehvirõhk, rehve tuleks iga hooaja järel esi ja tagasilla vahel ümber tõsta. Lisaks tuleb veenduda, et rehvide kokkujooks on paigas ning auto alusvanker on korras. Nii on rehvi kulumine ühtlane.

Tutvu meie autohoolduse nõuannetega

Rehvimõõdu valimisel tuleks lähtuda autotootja nõuetest ning kasutada originaalis ette nähtud rehvimõõtu. Et selle leidmine lihtsamaks teha, saad rehvi valida ka auto järgi.

 

Rehvide tootmiskuupäeva leidmine

Rehvi tootmiskuupäev on kirjas DOT numbrina rehvi küljeseinal. See sisaldab kokku 4 numbrit, näiteks 4718. 47 tähistab nädalat, 18 aga aastat. Teisisõnu on rehv toodetud 19 - 25 novembril 2018. aastal.

 

Minu rehvid vajavad vahetust. Mida soovitate?

Üldine nõuanne

  • Rehvid123.ee soovitab korraga kõik neli rehvi välja vahetada. Nii tagatakse turvalisus ning kõigi nelja rehvi ühtlane kulumine ning parim võimalik pidamine.
  • Võta rehvide otsimiseks aega. Rehvide valik on kirju, aga see ei pea ilmtingimata raske olema. Originaalis autol all olnud rehvid võib asendada sama margi või mudeliga, aga ka teiste rehvidega, mis vastavad autotootja nõuetele.
  • Lase uued rehvid tasakaalustada ja paigaldada professionaalses töökojas.

 

Mida arvata kulunud ja uute rehvide koos kasutamisest?

Soovitame alati välja vahetada kõik neli rehvi. Õige rehvide rotatsiooni puhul peaksid kõik neli rehvi olema üsna sarnaselt kulunud. Mõistame siiski ka seda, et kui kaks rehvi on piisava mustrijäägiga, aga kaks täiesti kulunud, siis kõigi nelja rehvi utiliseerimine ei tundu just väga tark tegu olevat. Kui peaksid otsustama, et vahetad välja ainult kaks rehvi, võiksid kaaluda nende kasutamist auto tagasillal.

 

Ja siin ei ole mingisuguseid “agasid”. Pole vahet, kas sõiduk on esi-, taga- või nelikveoline, maastikuauto, sportauto või linnamaastur: ostes ainult kaks uut rehvi, peaksid need paigaldama tagasillale. Tagasillale paigaldatavad uued rehvid aitavad vältida potentsiaalset ülejuhitavust ning ebastabiilsust märgades teeoludes. Tagasillal olevad sügavama rehvimustriga rehvid tagavad parema juhitavuse ning aitavad märja teekatte korral paremini vett ära juhtida. Esisillal olevad sügava mustriga rehvid aitavad parandada sirgjoonelist pidurdust ja vähendada seisma jäämise teekonda.

 

Mida arvata erineva kiirusindeksiga rehvidest?

Kui sõidukile paigaldatakse erineva kiirusindeksiga rehvid, võiksid madalama kiirusindeksiga rehvid olla esisillal. See aitab vältida potentsiaalset ülejuhitavuse tekkimist. Ka võib selline kasutusviis mõjutada sõiduki üldist juhitavust. Lisaks tuleks meeles pidada ka seda, et maksimaalse sõidukiiruse määravad väiksema kiirusindeksiga rehvid.

 

Aga kui kombineerin erinevad rehvid 4WD-sõidukile?

Kui auto käsiraamatus ei ole sellest eraldi räägitud, siis soovitame järgida neid põhimõtteid:

Ära kombineeri erinevaid rehvimõõte. Kõigi nelja rehvi mõõdud peaksid olema samad. See kehtib ka mustrijäägi kohta. Korraliku mustriga (uueväärseid rehve) ja kulumispiirile lähenevaid rehve ei ole otstarbekas samal sõidukil kasutada. Seda eriti nelikveolisel sõidukil. Ära kasuta radiaalrehve ja mitte-radiaalrehve korraga. Kõik neli rehvi peaksid olema samast klassist. Ei ole soovitatav kasutada erineva mustriga rehve.

NB! Ostes suverehvid sooduskoodiga tm123, saad 5% soodustust!

Sarnased artiklid